Anasayfa / Polemik Haberleri / Tatlıses’e Kötü Haber

Tatlıses’e Kötü Haber

Yargıtay: Tatlıses hapis cezasını çeksin!


 


Silahlı saldırı sonucu yaralanan ve tedavisi için gittiği Almanya’dan dün Türkiye’ye gelen İbrahim Tatlıses’e dönüş yolunda Yargıtay’dan kötü haber geldi.


Yargıtay, tedavisini tamamlayıp Almanya’dan dönen İbrahim Tatlıses’in çeteden aldığı 1 yıl 10 aylık cezasının ertelenmemesini istedi.

Mart ayında uğradığı silahlı saldırı sonucu başından yaralanan ve tedavi amacıyla Almanya’ya giden sanatçı İbrahim Tatlıses dün Türkiye’ye dönerken, ünlü sanatçıya dönüş yolunda Yargıtay’dan kötü haber geldi.

Yargıtay, çete davasından 1 yıl 10 ay hapis cezası alan ancak cezası ertelenen sanatçı İbrahim Tatlıses ile Alişan’ın ‘cezasının ertelenmemesi gerektiğini’ belirterek kararı bozdu. Toprak operasyonu kapsamında açılan çete davasında İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanatçı İbrahim Tatlıses, Alişan gibi isimlerin yargılandığı 42 sanıklı davada geçtiğimiz yıl karar çıkmıştı. Mahkeme, Tatlıses ve Alişan’ı ‘örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 1 yıl 10 ay 15 gün hapisle cezalandırmış, İbrahim Tatlıses ve Alişan’ın suç işlemeyeceklerine yönelik mahkemede olumlu kanaat oluştuğunu belirtilerek cezayı ertelemişti.


 {2}

Çok Okunan Haber

Erdoğan’dan kurmaylara talimat: ‘Aramızda kalsın’

Partisinin MKYK toplantısının ardından kurul bir araya gelen Erdoğan’ın, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili devam eden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir