Anasayfa / Polemik Haberleri / MERSİN BDP:

MERSİN BDP:

SINIR ÖTESİ OPERASYONLAR PROTESTO EDİLDİ


– Mersin’de Kuzey Irak’a yönelik yapılan hava operasyonları bir gurup tarafından protesto edildi. Özgür Yurttaş Derneği önünde bir araya gelen ve aralarında BDP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Doymaz, BDP Mersin İl Başkanı Cihan Yılmaz, Mezitli, Akdeniz, İlçe başkanlarının yanı sıra on bin kişi BDP Akdeniz İlçe binasına kadar bir yürüyüş düzenledi. Kürtçe ve Türkçe sloganların atıldığı yürüyüşte ‘Zafere kadar direniş zafere kadar mücadele’ pankartının açıldığı yürüyüşte ‘ölüm kapıları kapansın yaşam kapıları açılsın’, ‘Bıçak dayanacak kemiğimiz de kalmadı’ dövizleri taşındı. Yaşanan ölümlerden Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ı sorumlu tutan BDP İl başkanı Cihan Yılmaz, Başbakanın ‘bıçak kemiğe dayandı’ sözlerini de eleştirerek, “Tayyip Erdoğan eğer sende zerre kadar yürek varsa barış için adım atarsın. Barış için adım atmak için insan olmak gerek buda sende yok sabrımız taştı bıçak kemiğe dayandı diyor bıçakla oynarsan bir yerine batacağını bilmen gerekir” dedi.
Savaştan en çok zararı Kürt ve Türk annelerinin gördüğünü söyleyen Yılmaz, “Burada yüzlerce yurttaşımız ya çocuğu askerde ya gerillada ya da tutuklu yani herkesin yüreği yanıyor. Senin oğlun yurt dışında eğitim alırken her gün onlarca genç ölüyor vicdan yok sende Erdoğan senin de sonun Mübarek ve Saddam gibi olacak çünkü bu halk senden hesap soracak unutma” diye konuştu.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Erkeksen Şeyhligini açıkla!

Saadettin Ustaosmanoğlu: Cübbeli Ahmet Mahmut şeyhliğini açıkla da kasetlerini patlatalım ‘İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.