MERSİN ADANA ELELE.

MERSİN ADANA ELELE.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında yapılacak bazı müsabakaların Adana’ya verilmesinden yana olduğunu bildirdi.
 Atalay, bir etkinliğe katılmak üzere geldiği Mersin’de, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye’nin hayal bile edemediği kadar büyük organizasyonları bünyesine kazandırır hale geldiğini söyledi.
Mersin’e dost eli
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında yapılacak bazı müsabakaların Adana’ya verilmesinden yana olduğunu açıklayan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’a teşekkür etti.
Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın 2013 Akdeniz Oyunları kapsamında yapılacak bazı müsabakaların Adana’ya verilmesinden yana olduğuna ilişkin açıklamalar üzerine kendisine telefon eden Aldırmaz, güven ve desteği için teşekkür etti. Aldırmaz, 2013 Akdeniz Oyunları’nın Adana ve Mersin’in uluslar arası arenada tanıtımı ve turizm potansiyelinin layık olduğu noktalara ulaşması için önemli bir kilometre taşı olacağını ifade etti. Aldırmaz, organizasyon kapsamında yapılacak müsabakalara ev sahibi yapmaktan, sporcu kafilelerini ağırlamaktan mutluluk duyacaklarını sözlerine ekledi.


ATALAY NE DEDİ?


Geçtiğimiz hafta bir etkinliğe katılmak üzere Mersin’e gelen Mehmet Atalay, organizasyona kısa bir süre olduğuna dikkat çekerek, “Organizasyona kısa bir süre var. Ama bu bizim için sorun olmaz. 5 ay bile kalmış olsa Türkiye artık bu organizasyonları yapabilecek durumda. Zaten Mersin’in spor noktasında belirli bir potansiyeli ve alt yapısı var. Öte yandan, hemen yanı başında da Adana var. Hatta ben bazı müsabakaların Adana’ya da verilmesinden yanayım. İki kent el ele verip, tüm eksiklikleri rahatlıkla çözer. Türkiye bu işten alnının akıyla çıkacaktır.”
Organizasyon sayesinde Türkiye’nin önemli bir tanıtım olanağı yakalayacağına işaret eden Atalay, “Bu noktada yerel ve ulusal medya temsilcilerimiz üzerlerine düşen görevi yerine getirecektir” diye konuştu. (iha)


{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM