Anasayfa / Polemik Haberleri / ATATÜRK CADDESİ OTOPARK GİBİ….

ATATÜRK CADDESİ OTOPARK GİBİ….

ATATÜRK CADDESİ OTOPARK GİBİ….
Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan kararla araç trafiğine kapatılan Atatürk Caddesi, sağlı sollu onlarca aracın işgali nedeniyle otoparka dönüşmüş durumda.
Mersin’in araç trafiğine kapatılan sayılı arterlerinden birisi olan Atatürk Caddesi’nde, çok sayıda aracın dolaşmasından rahatsızlık duyan vatandaşlar belediyeyi göreve çağırdılar.
Alınan karar gereği, belirlenen saatlerde yükleme ve boşalma işlemleri dışında araçların giremediği caddede yürümekte güçlük çektiklerini belirten vatandaşlar,” Uzun zamandan beri araç trafiğine kapalı olan caddenin araçlarla dolup taşmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Burası insanların trafik karmaşasından uzak yürükleri tek caddeydi. Bu uygulama neye dayanarak başlatıldı bilemiyoruz. Kent merkezinin tümünün araç trafiğine kapatılmasının tartışıldığı bir ortamda bu durumun yaşanması kamuoyuyla alay etmektir. Dikkatle bakılırsa caddeyi daha çok resmi araçların işgal ettiği görülecektir. Bu duruma derhal son verilmelidir.” diyerek tepki gösterdiler.
Vatandaşların tepkisini aktarıp görüşünü sorduğumuz Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Merkezi Daire Başkanı Vekili Turgut Yoğumen, caddenin trafiğe açılması yönünde belediyenin bir kararının bulunmadığını belirterek” Belediye binasının önünde yapılan peyzaj çalışması nedeniyle bazı belediye araçları caddeye park ediyor. Sivil araçların park etmesini engellemek içinse belediye olarak bir yaptırım gücümüz yoktur. O iş tamamen trafiğin kontrolündedir.” dedi.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Erkeksen Şeyhligini açıkla!

Saadettin Ustaosmanoğlu: Cübbeli Ahmet Mahmut şeyhliğini açıkla da kasetlerini patlatalım ‘İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.