Anasayfa / Otomotiv Haberleri / YOL KESEN DOLMUŞÇULAR,

YOL KESEN DOLMUŞÇULAR,

YOL KESEN DOLMUŞÇULAR, SORUNLARI ÇÖZÜLMEZSE YİNE EYLEM YAPACAK


 


Bursa’da, trafikteki yeni düzenlemeleri protesto eden dolmuş-taksiciler, şehir merkezinde yolu trafiğe kapattı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Bursa Valiliği önünde yolu tamamen trafiğe kapatan dolmuşçuları ikna etmek için büyük gayret gösterdi. Korna çalarak Haşim İşcan Caddesi’ne giden dolmuşçular burada Bursa Otomobil ve Şoförler Odası Hasan Topçu ile görüştü. Dolmuşçular, sorunların çözülmemesi halinde eylemlere devam edeceklerini açıkladı.
Merkez Osmangazi ilçesi Haşim İşcan Caddesi’ndeki tercihli yol uygulaması sebebiyle yolcu alamadıklarını öne süren dolmuşçular eylem yaptı. Bursa Valiliği önündeki Atatürk Caddesi’ni araç trafiğine kapatan dolmuşçular, tercihli yön düzenlemesinin kaldırılmasını istedi. Polis dolmuşçuları uzun süre ikna etmeye çalıştı.
Eylem nedeniyle şehrin trafiği kilitlendi. Ardından korna çalarak Haşim İşcan Caddesi’ne girmek isteyen dolmuşçulara polis izin vermedi. Bursa Otomobil ve Şoförler Odası Hasan Topçu, dolmuşçu esnafların sorunlarını çözmek için büyük gayret gösterdiklerini söyledi. Topçu, ‘Tercihli yol sebebiyle dolmuşçularımız yolcu alamaz oldu. Ancak görüşmelerimiz sürüyor. Haklarımızı alabilmek için gerekirse yargıya gideceğiz.’ dedi. Uzun süren konuşmaların ardından dolmuşçular eylemi bitirdi. Dolmuşçu esnafları, sorunların çözüme kavuşmaması halinde yine benzer eylemleri yapacaklarını söyledi.


‘OTOPARK OLAN BÖLÜMÜ TERCİHLİ YOL YAPTIK, YOLU KAPATMADIK’
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Haşim İşcan Caddesi’nde belediye otobüslerinin geçtiği tercihli yol uygulamasına açıklık getirdi. Belediyeden yapılan açıklamada, şunları kaydetti: ‘Zaten Haşim İşcan Caddesi’nde otopark olan yolun bir şeridini sadece belediye otobüslerin geçmesi için düzenledik. Dolayısıyla dolmuşçuları etkileyen bir durum söz konusu değil. Yani otopark olan bir şeridi tercihli yol yaparak trafiği rahatlattı. Konu suiistimal edilmesin, otopark olan bir şerit belediye otobüslerine ayrılmıştır. Yolun trafiğe kapatılması söz konusu değildir. Zaten iki şerit halinde cadde trafiği işliyOrdu.’
CİHAN


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Toyota Plaza “BORANLAR”IN Yaz Servis Kampanyası İle Yaza “Bakımlı” girin

“Mersin”’de hizmet veren Toyota Plaza “BORANLAR”’ın, büyük avantajlarla dolu geleneksel “Yaz Servis Günleri Kampanyası” ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.