TÜRK DAMGASI.

TÜRK DAMGASI.

Yeni Beetle’a Türk damgası
• 
Tasarımı yenilenen ve erkeksi hale gelen Beetle’ın tasarım ekibinde 33 yaşında genç Türk tasarımcısı da var.
İlk olarak 1998 yılında tanıtılan New Beetle ve 2005 yılında gösterilen Beetle Ragster konseptinden yola çıkılarak hazırlanan yeni otomobilin tasarım ekibinde bir Türk de yer alıyor. Nisan Kucam yeni Beetle’ı tasarlayayn ekipteki tek Türk


Yeni Beetle’ın dış tasarım ekibinin üç üyesinden biri olan 33 yaşındaki genç tasarımcı Nisan Kucam’ın ailesi, Kucam 7 yaşındayken 1985 yılında Türkiye’den Belçika’ya göçüp sığınma istemiş. 2005’te Audi’de stajyer olarak çalışmaya başlayan Kucam, VW’nin Wolsburg’daki tasarım merkezinde görev yapıyor.


DAHA ERKEKSİ
Tampona kadar inen bagaj kapağı, küçülen arka camı ve büyüyen stoplarıyla yepyeni bir görünüme kavuşan Beetle Türkiye’ye 105 BG’lik 1.2 benzinli, 105 BG’lik 1.6 dizel TDi ve 160 beygir gücünde 1.4 TSi benzinli motorlarla gelecek. DSG şanzıman tüm modellerde opsiyon olarak sunulacak.
Önceki modele göre çok daha erkeksi çizgilere kavuştu. Volkswagen de bu modelle daha çok erkek müşteriye ulaşmayı hedefliyor.
TASARIMI ESKİ BEETLE’A BENZEDİ
Aracın ön kısmında ilk defa kullanılan LED’li gündüz farları dikkat çekerken temel yüz ifadesi korunmuş. Arkada ise yeni bagaj kapağı ve stoplar ile farklılık sağlanmış. Tavan bombesi azaltılarak yüksekliğin de azaltılması sağlanırken, genel çizgi de önemli ölçüde sportifleşmiş. Yeni Beetle Jetta’yla aynı platformu kullanacak.


{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM