SIRA ELEKTRİKLİ OTOBÜS’TE

SIRA ELEKTRİKLİ OTOBÜS’TE

Boyner elektrikli otobüs getirecek
Fisker ve Çinli BYD’nin Türkiye distribütörü Boyner, elektrikli otobüs için de kolları sıvadı. Osman Boyner, Fisker modellerini de mayıs ayından itibaren ithal etmeye başlayacak
ABD’li lüks otomobil üreticisi Fisker’ın yanı sıra Çinli BYD’nin de Türkiye distribütörlüğünü yürüten BD Otomotiv, BYD üretimi olan elektrikli otobüsleri Türkiye yollarına çıkarmak için kolları sıvadı.
BD Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Osman Boyner, Çinli BYD’nin elektrikli otobüs konusunda çalışmalarını tamamladığını ve ilk 300 adetlik üretimi gerçekleştirerek bunu Çin’de teslim etmeye başladığını söyledi. Tek şarjla yaklaşık 250 km gidebilen elektrikli otobüsler için İstanbul Belediyesi’yle de görüştüklerini söyleyen Boyner, “BYD ile de yaklaşık üç aydır görüşüyoruz. Fuarda da el sıkıştık. Bu otobüslerin Türkiye’de üretilip, Avrupa’ya da satılması konusunda bizimle işbirliği yapmak istiyorlar” dedi.
Hafif ticari araçların elektrikliye dönüşümü konusunda da faaliyet gösteren ve İtalya’da bir firmayla ortaklığı bulunan Boyner, söz konusu dönüşümü Türkiye’de yapmak için de çalışmaların sürdüğünü söyledi. Boyner, “Bu araçların tanıtımına gelecek aydan itibaren başlıyoruz. İstanbul’daki tesisimizde bu işlemleri gerçekleştirebileceğiz. Bunun için personelimizi eğitiyoruz” diye konuştu.


Koşuyolu’na Fisker showroomu
ABD’li Fisker firmasının seri üretimine başladığı elektrikli lüks Karma modeli de, mayıs ayından itibaren Türkiye’ye geliyor. İlk etapta 4 adet getirilecek Fisker Karma, potansiyel alıcılara test ettirilecek ve önceden sipariş verenlere de teslim edilmeye başlanacak.
Boyner, “Aracın seri üretimine başlandı. İlk etapta bu yıl de 1000 adede yakın üretilecek” dedi.


Yeni yatırım için çalışıyoruz
Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar, Hyundai’nin Türkiye’ye yeni yatırımları olacağını ancak halen çalışmaların sürdüğünü söyledi. Kibar, “Kısmet olursa inşallah. Şu anda üzerinde çalıştığımız bir dönemdeyiz. Birkaç ay içerisinde zannediyorum netlik kazanır. Hem yeni model hem de kapasiteyle ilgili. İkisi de dahil” karşılığını verdi. i20’nin üretim hacminin biraz daha genişleyebileceğini ifade eden Kibar, onun da iç pazardan alacağı payla da ilgili olduğunu belirtti. Kibar, “Siz içerde piyasada Türkiye’de üretilen bir ürünü tüketmeye daha meyilli olursanız o ürünle ilgili o marka daha büyük bir hacmi, rekabetçi olabilmek bakımından sizin bölgenizden üretmeye başlar” dedi.
Hyundai, Cenevre Fuarı’nda yeni orta sınıf otomobili i40’ın stationwagon modelinin yanı sıra ilk kez ABD’de görücüye çıkarttığı Velorex modelini tanıttı.


Skoda’da yeni logo ve tasarım
Uluslararası çapta büyük kurumsal değişime hazırlanan Skoda, startı Cenevre’deki fuarda verdi. 100 yılı aşan marka kimliğini ve karakteristik çizgisini her dönemde geliştirdiği otomobillere başarıyla yansıtan Skoda, yenilediği amblemini, yeni tasarım çizgileriyle şekillendirdiği bir konsept ile tanıttı. Değişen kurumsal kimlik, 2012 yılından itibaren Skoda markalı araçların üzerinde yer alacak.


500 bin dolarlık Ferrari Türkiye’den sipariş aldı
İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’in, Cenevre’de ilk kez tanıttığı ve tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli modeli olan FF, büyük ilgi gördü. Türkiye’den de bir adet siparişin olduğu Ferrari FF’in fiyatı 500 bin euro’dan başlıyor. 2011 yılının yaz aylarında itibaren Türkiye’de satılmaya başlanacak Ferrari FF 660 HP güç üreten V12 motora sahip, Aracın 0’dan 100 km/s hıza çıkış süresi 3.7 saniye.


Adını kahraman boğadan aldı
Bu portakal renkli süper Lamborghini, uzun süredir Murcielago’nun yerine geleceği konuşulan ve merakla beklenen yeni Aventador’dan başkası değil. Üzerinde kullanılan yüksek teknoloji malzemeler sayesinde Ferrari’nin 1.700 kiloluk FF’inden bile 200 kg hafif olan araç, adını İspanyol boğa güreşçileri arasında efsane haline gelen bir “boğadan” alıyor. 12 silindirli ve 700 HP güç üreten bir motora sahip araç, Murcielago

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM