Moder Cenevre Otomobil Fuarında

Moder Cenevre Otomobil Fuarında

Otomobil meraklılarının heyecanla beklediği 81’inci Cenevre Otomobil Fuarı’nın bu yılki konukları arasında Mersin Yetkili Otomotiv Satıcıları Derneği (MODER) üyeleri de vardı.
 
30’u aşkın ülkeden 260 üreticinin 700 markayla katıldığı fuarı ziyaret eden MODER Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, ‘İlk kez 1905 yılında düzenlenen ve her sene İsviçre’nin Cenevre kentinde kapılarını dünyanın dört bir yanından gelen otomobil tutkunlarına açan Uluslar arası Cenevre Otomobil Fuarı’nı üyelerimiz ile birlikte ziyaret ettik. Özellikle konsept araçların görücüye çıktığı bu fuara dernek olarak katılarak, hem fuarcılık anlamında kendimizi geliştirmek, hem de otomotiv sektöründeki gelişmeleri yakından takip etmek istedik. 80 Bin metrekarelik dev alanda kurulan bu fuar, üyelerimizin fuarcılık anlayışına büyük katkı sundu’ dedi.

{3}
 
‘FUARLAR KENTLER İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’
 
Fuarcılığın kentler adına büyük önem taşıdığının altını çizen MODER Başkanı Kış, ‘Fuarlar kentlerin olmazsa olmazlarındandır. Sektörlerin gelişmesine büyük önemi olan, düzenlendiği tarihlerde sektörlere büyük katkılar sağlayan fuarların en güzel şekilde yapılabilmesi adına çalışmak gerekmektedir. Bundan sonra da böyle büyük fuarları ziyaret ederek, Mersin’de gerçekleştireceğimiz otomobil fuarında ne gibi yenilikler yapabileceğimizi göreceğiz. Cenevre Otomobil Fuarı’na yaptığımız bu ziyaretin, Mersin’de yapacağımız Otomobil Fuarı’na büyük katkısı olacağı görüşündeyim’ dedi.

FUARDA GÖZE ÇARPANLAR

Başkan Kış son olarak fuarda göze çarpan hususları şu şekilde değerlendirdi: Elektrikli ve hibrid elektrikli araçlar yoğunlaştı ve her markanın her segmentinde yer aldı. Her markada konsept araçlar ziyaretçiler ile buluşturuldu. Yeni çıkan son model araçların spor dizaynlı yer verilmiş olması da fuarda göze çarpan bir yenilik. Cenevre’de otomobil üretimi yapılmamasına rağmen bu şehrin otomotiv sektörü açısından dünyanın en önemli  bir yerde olması yine fuarda gözümüze çarpan hususlar arasında.

{4}

{2}

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM