Anasayfa / Otomotiv Haberleri / HERŞEY DOKUNMATİK

HERŞEY DOKUNMATİK

Ford’un kapıları artık yukarı açılıyor!


Ford, yepyeni konsept aracı Evos Concept’in dünya lansmanını Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirecek.


Markanın yeni küresel tasarımdilini yansıtan araç, fastback (sportif hatchback) karoseriyle dikkat çekiyor. Ford’un imzası haline gelen trapezoid ön ızgara ve LED farlar araca premiumbir görünüm sağlıyor.
Paul Mascarenas liderliğindeki FordKüresel Araştırma ve Yenilik ekibi tarafından ortaya çıkarılan konsept, aralarında kalp atış hızını izleyen koltuk ve alerji sertifikalımalzemeler gibi bolca teknolojik özellikle donatılmış. Tümyeni nesil konsept araçlar gibi elektriklimotora sahip olan Evos, ileri teknoloji ürünü donanımıyla 800 kilometreye varanmenzil vadediyor. Ford’un gelişmiş PHEVteknolojisinin kullanılacağı araç hakkında daha fazla bilgi verilmiyor.
Her şey dokunmatik
Araç, 4’ü de yukarı doğru açılan kapılarıyla gelecekten gelmiş gibi görünüyor. 4.5metrelik toplamuzunluk ve 2.74metrelik dingilmesafesi ile son derece ferah bir içmekan vadeden Evos’un ön koltuk kafalıklarında renkli ekranlar bulunuyor. Yine geniş bir LEDekran ile gösterge birimleri ve yol durumu sürücüye aktarılıyor.Aracın vites,müzik sistemi ve klima ünitesi tamamen dokunmatik tuşlarla kumanda ediliyor.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Toyota Plaza “BORANLAR”IN Yaz Servis Kampanyası İle Yaza “Bakımlı” girin

“Mersin”’de hizmet veren Toyota Plaza “BORANLAR”’ın, büyük avantajlarla dolu geleneksel “Yaz Servis Günleri Kampanyası” ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.