Ford’dan yeni ticari

Ford’dan yeni ticari

Yeni Transit için 950 milyon TL’lik yatırım yapacağını açıklayan Ford Otosan, 368 milyon TL’lik yeni ticari için düğmeye bastı
EKİMDE açıkladığı 950 milyon TL’lik yeni Transit yatırımını açıklayan Ford Otosan, şimdi de yeni bir ticari aracın yatırımına hazırlanıyor. Ford Otosan, fizibilite çalışmaları devam eden yeni bir ticari araç projesi için 368 milyon TL’lik yatırım teşvik belgesi aldı. Ancak, yeni araç için yapılacak yatırım 368 milyon TL ile kalmayacak.
Yeni ticari araç netlik kazanmazken, söz konusu yatırımla birlikte Koç Holding ve Ford iştiraki Ford Otosan’ın krizden sonra yapılan en büyük yatırım rekoru olan 630 milyon dolarlık yatırım rekoru da tazelenmiş olacak. Böylece Gölcük’te yeni Transit, Transit Conncet ve yeni bir ticari araçla birlikte üç model üretilecek.
Ford Otosan’dan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, yeni Transit üretimi için 485 milyon euro yatırım yapılmasının onaylandığı, Yeni Transit üretimi için 976 milyon TL yatırım için teşvik belgesi alındığı hatırlatıldı. Açıklamada “Ayrıca detaylı fizibilite çalışmaları devam eden yeni bir ticari araç projesi için de 368 milyon TL sabit yatırım tutarında yatırım teşvik belgesi alınmıştır. Bu projelerle ilgili bilgiler kamuoyuna ayrıca iletilecektir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM