Anasayfa / Otomotiv Haberleri / Fiat Detroit’e taşınıyor

Fiat Detroit’e taşınıyor

İtalyan otomotiv üreticisi Fiat’ın Başkanı John Elkann’ın, Chrysler ile yapılacak ortak projelerin ardından Fiat’ın yeni merkezinin ABD’nin otomotiv kenti Detroit’e kaydırılacağı yolundaki açıklamaları İtalyan hükümeti ve sendikalarında soğuk duş etkisi yarattı.
Fiat CEO’su Sergio Marchionne’nin Fiat’ın İtalya’dan 2-3 yıl içinde taşınacağı, bu durumda Amerikan yasalarına tabii olacağı yolundaki açıklamaları da Berlusconi hükümetini, muhalefetini ve sendikaları harekete geçirdi.
Sergio Marchionne, Fiat’ın sanayi planını açıklamak üzere önümüzdeki günlerde başbakanlığa davet edildi.
Yeni Fiat-Chrysler’in merkezinin ABD’de olacağına kesin gözüyle bakılırken, İtalyan hükümetinin hedefi “Bari Avrupa için merkez İtalya olsun” şeklinde. Ruby skandalından sonra yeni çıkışlar arayan İtalyan Hükümeti için de Fiat’ın kararı önemli bir darbe oldu. Torino şehrinin bir İtalyan otomobilinin ve Fiat’ın başkentinden, Detroit’in kenar mahallesine dönüşmesi ekonomi çevrelerinde de tepki ile karşılandı. Çalışma Bakanı Maurizio Sacconi, Marchionne’den acil açıklama beklerken, Fiat CEO’su yeni yapılanmanın 4 merkez şeklinde olacağını açıkladı.

Çok Okunan Haber

220.000’den satıldı 25 dakikada bitti

Türkiye’deki en ucuz otomobil Citroen Ami, 25 dakikada tükendi! Türkiye’de satılan en ucuz otomobil olma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir