Seçer: “Gerekli Yerlere, Gerekli Cevapları Verecek Yürekte ve Birikimdeyiz”

Seçer: “Gerekli Yerlere, Gerekli Cevapları Verecek Yürekte ve Birikimdeyiz”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, RotaBusiness Dergisi tarafından düzenlenen ‘3. RotaBusiness Mersin İş ve Ekonomi Ödülleri’ gecesine katıldı.

Seçer konuşmasında iş insanlarına seslenirken, “Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, iş insanlarımızın belediye bürokrasisi ile ilgili hangi talebi olursa olsun; eğer bir engelleme, bir geciktirme olayıyla karşılaşırsanız, Başkanınız Taş Bina’dadır. Bizim size gönlümüz de açık, kapımız da açık” dedi.

Siyasi platformlarda gerekli yerlere gerekli mesajları verecek yürekte ve birikimde olduklarını kaydeden Başkan Seçer, “Kentimiz maalesef, merkezi bütçeden hak ettiği kadar yararlanamıyor. Mersin dışından gelip, siyasi makam elde edenlerin değil; bu bölgeyi bilen ve sizin içinizden çıkan temsilcilerin Ankara’da hakkımızı savunması lazım” diyerek; provokasyonlara, tezgahlara ve saldırılara karşı uyanık olacaklarını da ifade etti.

Gecenin açılış konuşmasını RotaBusiness Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Esat Durak yaptı. Durak konuşmasında, gecenin yavaş yavaş geleneksel hale geldiğinden söz ederek, organizasyonda emeği geçenlere, destek veren sponsorlara ve seçici kurula teşekkürlerini iletti.

Seçer: “Siyasi platformlarda gerekli yerlere gerekli mesajları verecek yürekte ve birikimdeyiz”

Başkan Seçer, Mersin ekonomisine yön veren değerli iş insanlarına ödüller takdim edeceklerinden söz ederek, “Bizim için önemli olan Mersin’e ekonomi, sanat, kültür dünyasından değer katan insan sayısını artırmak. Bu durum bana daha fazla mutluluk, daha fazla şevk ve daha fazla azim veriyor. Çünkü ben bu kentin belediye başkanıyım. Herkesin güvencesiyim, abisiyim, kardeşiyim ve herkese hizmet götürmekle mükellefim” dedi.

Başkan Seçer, siyaseti siyasi platformlarda zaten konuştuklarını ifade ederken, Mersin ekonomisine ilişkin yaptığı değerlendirmelerde; “Hoşgörü, sevgi, birlik, beraberlik; bunlar retorikte kulağa çok hoş gelen şeyler, ama hayatın gerçeğinde farklı şeyler oluyor. Biz kenti idare edenler; bütün çirkinliklerle, güzelliklerle, mutluluklarla, acılarla boğuşup, olumsuzlukları olumluya çevirme gayreti içerisindeyiz. Siyasi platformlarda zaten gerekli yerlere gerekli mesajları verecek yürekte ve birikimdeyiz. Vatanını, milletini seven, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli bir neferidir Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı” diye konuştu.

“Mersin, gerek kent gerekse de ülke ekonomisine çok büyük katkısı olan bir şehir”

Başkan Seçer, Mersin’in değerli bir ekonomisi olduğundan söz ederken, “Mersin Belediyesi’nin durumu çok iyi. Çünkü çalışıyorsunuz. Ürün geliyor, dünyanın her tarafından ithalat yapılıyor, Gümrük Vergisi ödeniyor. Yurt dışına ihraç malları gidiyor, Gümrüğe tabiyse Gümrük Vergisi ödeniyor. 1. sırada Gümrük Vergileri geliyor. İşletmelerimizin, sanayinin, ticaretin kentimize sağladığı katkı da çok önemli bir yer tutuyor. Bu söylediklerim, Mersin’in ekonomik konjonktürünün aslında bir tespiti. Burası ticaret kentidir. Mersin limanla kurulmuş bir kent, limanla büyümüş bir kent. Bu liman herkesin. 2005’te özelleştirilmiş, ama halkın limanı. Demek ki biz dünyanın her tarafına giden ya da gelen vergilerden önemli bir kaynak sağlıyorsak, mutlaka ana konteyner limanını tabi, tahliye, ihraç, ithal, transit, bütün dökme konteyner yüklerin Mersin’den işlem görmesi için, bu yatırımın gerçekleşmesi için avazımızın çıktığı kadar bağırma zorunluluğumuz vardır. Bunu siyasetçilerden de isteme zorunluluğumuz var” ifadelerini kullandı.Başkan Seçer, “Mersin ekonomisine katkı sunan tüm iş insanlarımıza kolaylıklar diliyorum. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak iş insanlarımızın Belediye bürokrasisi ile ilgili hangi talebi olursa olsun; yeter ki makul, kamu ve Mersin yararına olsun; eğer bir engelleme, bir geciktirme olayıyla karşılaşırsanız, Başkanınız Taş Bina’dadır. Ne kadar Belediye ve Belediye Başkanı’yla iletişim; o kadar kentimize, sokağımıza, caddemize katkı olduğunu bilmenizi istiyorum. Bizim size gönlümüz de açık, kapımız da açık. Yeter ki Türkiye’nin, kentin ve halkımızın yararı için gelin. İnşallah gelecek günlerimiz bugünlerden çok daha iyi olacak. Her zaman olduğu gibi yine huzur ve barış içerisinde olacağız. Provokasyonlara, tezgahlara, saldırılara karşı uyanık olacağız; gaflet ve delalet içerisinde olmayacağız” dedi.

Başkan Seçer, konuşmasının ardından altın sponsorlara plaketlerini takdim etti.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Mersin Vahap Seçer,

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM