Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / YIL-DER’DEN İFTAR

YIL-DER’DEN İFTAR

Mersin’de faaliyet gösteren Yıldırımhan Mezunlar Derneği (Yıl-Der) her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğiyle mezunlarını bir araya getirdi. Yıldırımhan Okullarından mezun olan öğrencilerin oluşturduğu Yıl-Der iftar yemeğinde Somali için de yardım topladı.


 


Okul bahçesinde gerçekleştirilen iftar yemeğine mezun öğrenciler dernek yönetim kurulu ile eski ve yeni öğretmenler katıldı.


 


Yıl-Der Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Dönmez; iftara katılan herkese teşekkür ederek geçmişte oluşan dostluk bağlarının bu tür organizasyonlarla daha da güçlendirilmesini amaç edindiklerini belirtti. Başkan dönmez burada bir araya gelen eski ve yeni mezunlar birbirleriyle tanışma fırsatı bularak yeni dostlukların oluşmasına kapı açıyorlar. Böyle güzel bir şeye vesile olmak bizleri mutlu ediyor dedi.


Dönmez yeni mezunlara üniverisite hayatlarında başarılar diledi.


 


Somalide yaşanan kıtlığa Yıl-der olarak kayıtsız kalamayacaklarını ifade eden dönmez yönetim kurulu adına “insanlık ölmedi” diyerek iftara katılan herkesi Somali ye yardımda bulunmaya davet etti. Program sonunda yapılan sema gösterisi izleyenlere Ramazan ayının manevi ikliminde duygusal anlar yaşattı.


 


Programda Yıl-der Yönetim Kurulu üyeleri, dernek üyelerine ve mezunlara tanıtıldı. Derneğin yapmış olduğu faaliyetler de video ve slayt gösterisi sunumu ile son buldu. 


 


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

(Y)EZİDİLİK DİNİ NEDİR?

Ezidilik Dini ;   Bu topluluğun Zerdüştlük ve eski Mezopotamya dinlerinden uzanan dinî inançlarına Yezidilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.