Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / TEBRİKLER AKDENİZ BELEDİYESİ

TEBRİKLER AKDENİZ BELEDİYESİ

EĞİTİM VE DESTEK EVİ’NDE DERS BAŞI
ÜCRETSİZ ÜNİVERSİTE HAZIRLIK KURSLARI


İmece Haber Merkezi- Akdeniz Belediyesi Eğitim ve Destek Evi, 2011-2012 eğitim öğretim yılı ücretsiz üniversite hazırlık kursları başladı. Eğitim ve Destek Evi, bu yıl üniversite adaylarının yanı sıra ilköğretim öğrencilerine yönelik Seviye Belirleme Sınavı (SBS) hazırlık kursları için de yeni bir merkez açıyor.
Akdeniz Belediyesi, 2011-2012 eğitim öğretim yılı ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına başladı. Akdeniz Belediyesi Eğitim ve Destek Evinde 10, 11 ve 12. sınıflar ders başı yaparken, mezun öğrencilerin ders zili de 1 Eylül’de çalacak. Bölgede bir ilk olma özelliği taşıyan ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına yeni eğitim öğretim yılında toplam 500 öğrenci kabul edilecek. Eğitim ve Destek Evi, mezun öğrencilerin başvurularını ay sonuna kadar alıyor. Başvuruları değerlendiren ‘Tercih Komisyonu’, daha önce olduğu gibi öğrencilerin ekonomik olanaklarını kriter alacak ve binlerce müracaat arasından öğrenci kabulü yapacak. Üniversite hazırlık kursları, daha önce olduğu gibi Akdeniz Belediyesi Müfide İlhan Kurs Merkezinde yapılacak. Merkezdeki 9 derslikte öğrenciler, daha kaliteli bir eğitim almaları için 16-20 kişilik gruplardan oluşuyor.
 
290 öğrenciye SBS hazırlık kursu
 
Eğitim ve Destek Evi, bu yıl ilk kez ilköğretim öğrencilerine ücretsiz Seviye Belirleme Sınavı (SBS) kursu veriyor. Güneş Mahallesi ve Çay Mahallesi Sosyal Tesislerinde verilen kurslarda, 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine Türkçe, Matematik, Fen ve Sosyal Bilgiler dersleri verilecek. Kurslardan Güneş Mahallesi Sosyal Tesislerinde 60, Çay Mahallesi Sosyal Tesislerinde 230 olmak üzere bu yıl için toplam 290 öğrenci yararlanacak.
Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk, ders başı yapan öğrencileri dersliklerinde ziyaret etti. Öğrenciler, Türk’e böyle bir olanak sunduğu için teşekkür ettiler. Eğitimin insan yaşamında son derece önemli bir yere sahip olduğunu dile getire Türk, “Çocuklarımıza güzel bir gelecek hazırlamak bizim görevimizdir. Gençlik ve yeni nesil geleceğimizdir. Asıl biz, sizlerin bir yerlere gelmenize katkı verebilirsek ne mutlu. Hocalarımız da üniversite yolunda sizlerin başarısı için ellerinden geleni yapacaklardır. Ben hepinize başarılar diliyorum. Derslerle ilgili veya her konuda sıkıntılarınız olursa bizlere iletin. Kurslarımızda sizin rahat bir ortamda eğitim almanız için her türlü imkânı sağlayacağız” dedi. Türk, başvuruları devam eden ve kayıt yaptırmaya gelen mezun öğrenci ve velileriyle de bir süre sohbet etti.
Öte yandan Eğitim ve Destek Evi öğretmenleri, Akdeniz Belediye Başkanı M. Fazıl Türk ile iftar yemeğinde bir araya geldi. Burada öğretmenlere başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini dileyen Başkan Türk, Eğitim ve Destek Evinde geçen yıl başarılı bir grafik yakaladıklarını, her geçen yıl başarı çıtasını daha da yukarıya taşımayı hedeflediklerini söyledi.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

(Y)EZİDİLİK DİNİ NEDİR?

Ezidilik Dini ;   Bu topluluğun Zerdüştlük ve eski Mezopotamya dinlerinden uzanan dinî inançlarına Yezidilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.