Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / TATLISES ALMANYA YOLCUSU

TATLISES ALMANYA YOLCUSU

Tatlıses Yeniden Almanya Yolcusu Silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses’in tedavisinde önemli bir aşama geride kaldı. Desteğe ihtiyaç duymadan yürüyebilen ünlü sanatçı, kafasındaki kemik hasarının giderilmesi için yeniden Almanya’ya gidecek.


 


Silahlı saldırıda ağır yaralanan İbrahim Tatlıses’in tedavisinde önemli bir aşama geride kaldı. Sanatçı, 80 günü bulan fizik tedavinin sonunda herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyebilir hale geldi. Tatlıses, kafasındaki kemik hasarının giderilmesi için yeniden Almanya yolcusu.
 
İbrahim Tatlıses’ten iyi haberler gelmeye devam ediyor. Sanatçı, yaklaşık 3 ayı bulan yoğun fizik tedavisinde, önemli gelişmeler kaydetti.
Almanya’daki doktorların “sol tarafından ümidi kesmelisin” dedikleri Tatlıses, desteksiz yürümeye başladı.
“Desteksiz Yürüyebiliyor, Şarkı Söylemesinde Hiç Bir Sorun Yok”
Ünlü sanatçının durumuyla ilgili bilgi veren Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi uzmanı Prof. Dr. Tunç Alp Kalyon, şunları söyledi:
“Sayın Tatlıses hala herhangi bir desteğe ihtiyaç duymadan yürüyebilmekte, günlük işlerinin önemli bir kısmını kendi yapabilmektedir. Sol kol ile ilgili hareket kaybı her geçen gün daha da iyiye gitmektedir. Konuşmasında şarkı söylemesinde hiç bir sorun yoktur.”
Kafatası Kemiğindeki Operasyon İçin Almanya’ya Gidiyor
Sıra, İbrahim Tatlıses’in saldırıda zarar gören kafatası kemik yatağının tedavisine geldi. Sanatçı, operasyon için pazartesi günü Almanya’ya uçacak.
Daha önce tedavi gördüğü Marnao Kliniğine dönecek olan Tatlıses’in birbirine kaynamaları için karın boşluğuna yerleştirilen parçalanmış kafatası kemikleri, yerine nakledilecek.
Almanya’da 3 hafta kalacak olan sanatçının, İstanbul’da tedavi gördüğü kliniğe geri döneceği öğrenildi.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

(Y)EZİDİLİK DİNİ NEDİR?

Ezidilik Dini ;   Bu topluluğun Zerdüştlük ve eski Mezopotamya dinlerinden uzanan dinî inançlarına Yezidilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.