Anasayfa / Güncel Haberler / “SENFONİK NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ”KONSERİ

“SENFONİK NEŞET ERTAŞ TÜRKÜLERİ”KONSERİ

Mersin Devlet Opera ve Balesi ‘’Senfonik Neşet Ertaş Türküleri ‘’ konserini 18 Şubat 2020 Salı günü saat 20:00’ da Yenişehir Atatürk Kültür Merkezinde Mersinli dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

1938 yılında Kırşehir’ in Çiçekdağı’ nda doğan Ertaş, Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisidir. Babasıyla düğünlerde saz çalıp türkü söyleyerek müziğe başlayan ozan, ‘’ Bozkırın Tezenesi’’ olarak da bilinir. Unesco tarafından ‘’ Yaşayan İnsan Hazinesi ‘’ kabul edilen Ertaş’ ın bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuvarlarda ders olarak okutulmaktadır.

Konserin orkestra şefliğini Neşet Ertaş’ın eserlerini senfonik şekilde yeniden düzenleyen Serdar Yalçın, koro şefliğini Anıl Aydın yapıyor. Mersin Devlet Opera Orkestrası ve Korosu’nun yer aldığı eserde, TRT İstanbul Radyosu sanatçısı Umut Akyürek konuk sanatçı olarak eşlik ediyor. Konserde Nihan Çetin Aydın ( Mezzo – soprano ), Bülent Bezdüz ( Tenor ) ve Zafer Erdaş ( Bas ) solist olarak yer alıyor.

Programda Ahirim Sensin, Neredesin Sen, Gönül Dağı, Yazımı Kışa Çevirdin, Al Elma Boyanır mı, Mühür Gözlüm, Niye Çattın Kaşlarını, Dertli Yoldaş, Zahidem, Doyulur mu, Kesik Çayır Biçilir mi, Dane Dane Benleri Var, Ah Yalan Dünya ve Yanıyorum eserleri yer alıyor.

Biletler gişemizden ve https://www.biletinial.com adresinden temin edilebilir.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Basın ve Halkla İlişkiler

Orçun Magal Tel: 0324 239 04 60

MDOB Gişe: 0324 238 37 52 E-Posta: mersindobbasin@operabale.gov.tr. www.dobgm.gov.tr/ https://www.biletinial.com

Çok Okunan Haber

TBMM’de bir ilk!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ün TBMM’de sunduğu teklife kabul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir