Mersin Gençlik Festivali Gençlerden Tam Not Aldı

Mersin Gençlik Festivali Gençlerden Tam Not Aldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Geç Kalma Genç Kal’ sloganıyla bu yıl ilk kez düzenlenen Mersin Gençlik Festivali, dolu dolu programların ardından sona erdi.

Gençler, Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda gerçekleşen festivalin 2. ve son gününde de, birbirinden güzel ve eğlenceli aktivitelerle festivalin tadını çıkardı.

Festivalin akşam bölümünde de Duman’ın muhteşem konseriyle coşan gençler, geceyi DJ Deeperise’in performansı ile tamamladılar.

Gelecek yıl festivalin daha da güzel olacağını, etkinlikleri zenginleştireceklerini söyleyen Başkan Seçer, “2 gündür bu alan çok kalabalık, şu anda arka tarafları göremiyorum. Birazdan Duman Grubu’nun konseri var. Hani Duman o meşhur şarkısında, ‘Kimseyi tanımadım ben, senden daha güzel’ diyor ya… Benim aklıma o an hemen Mustafa Kemal Atatürk geliyor. Gerçekten de bugüne kadar, ondan daha güzelini tanımadık. Bugün güzel bir gece olsun. Güzel güzel şarkılar söyleyin, keyifli dakikalar yaşayın, dertlerinizi unutun. Bizler sizlerin daima yanındayız. Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın, bütün gençlerimizin… Hepinizi kucaklıyorum. Sizler benim evladımsınız, canımsınız, ciğerimsiniz. Siz Mersin’i seviyorsunuz, Mersin de sizi çok seviyor” ifadelerini kullandı.

Başkan Seçer’in konuşmasının ardından sahne alan Duman, sevilen şarkılarını gençlerle hep bir ağızdan söyledi. Duman konserinin ardından da, Dj Deeperise’in performansı ile gençler ‘Mersin Gençlik Festivali’nde müziğe ve eğlenceye doydu.

Gençler Festivali Çok Beğendiler

2 gün süren Gençlik Festivali’ndeki etkinlikleri ve konserleri takip eden gençler, bu tür etkinliklerin önemli olduğunu ve kendileri açısından büyük bir boşluğu doldurduğunu dile getirdiler. Özellikle öğrencilerin, kısıtlı bütçeleriyle böylesi etkinliklere her zaman gitmelerinin zor olduğunu dile getiren gençler, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği bu tür ücretsiz festivaller sayesinde, bu açığın kapatıldığını vurguladılar.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM