Anasayfa / Kültür Sanat Haberleri / İstanbul Aşığı Monica Belluci

İstanbul Aşığı Monica Belluci

Pek çok erkeğin hayallerini süsleyen seksi yıldız Monica Bellucci, eşi Vincent Cassellle birlikte 68. Venedik Film Festivalinin konukları arasındaydı.

REHA ERUS

Festivalin yarışma bölümünde gösterilen “Un Ete Brulant” filminin bazı sahnelerinde anadan doğma izleyici karşısına çıkan Bellucci, aldığı tepkilerden özel hayatına, film çekimi için geldiği Türkiye’ye duyduğu aşktan çocuklarına her şeyi Reha Erus’a anlattı.

İsterseniz önce Bahman Ghobadi’nin “Gergedanın Son şiiri” filmi nedeniyle geldiğiniz Türkiye’den, orada geçirdiğiniz günlerden başlayalım…

{2}

– Ben bir İstanbul aşığıyım ve açıkçası bu şehri geç keşfettiğim için de pişmanım. Kesinlikle bu fantastik kentte yaşayabilirim.

Size hangi yönleri cazip geldi?

– Türk kültürü de insanları da harika… Hele mutfağı, tek kelimeyle olağanüstü. O yemekleri düşünürken bile ağzım sulanıyor. Ayrıca Boğaziçi kadar güzel bir başka yer var mı dünyada, şüphe götürür. İstanbul’da nefis iki ay geçirdim. En kısa zamanda tekrar geleceğim. Bahman Ghobadi’den filmin galasını İstanbul’da yapmasını özellikle istedim zaten, o da beni kırmadı.

İstanbul gerçekten sizi bu kadar etkiledi mi?

– Etkilemez olur mu hiç… Konukseverlik, dostluk, dayanışma, saygı ve ilgi insana kendisini aile içinde hissettiriyor. Cazibesi müthiş. Bunu söylerken de abartmıyorum. Eşimle de gitmem şart tabii… Çünkü şehrin o gizemli yönüyle insana romantizmi fazlasıyla yaşatabilen bir cazibesi var. Kısacası İstanbul günleri, benim için sinema bir yana inanılmaz bir insanlık deneyimi oldu.

YÖNETMEN “SOYUN” DİYOR SOYUNUYORUM

Pek çok erkeğin hayallerini süslediğinizi eminim siz de biliyorsunuzdur. Bu nasıl bir duygu?

– Elbette ki hoş… Ve bu durum beni gururlandırıyor. Öte yandan sanırım bunun abartıldığı durumlar da oluyor. Belki de ben kendimden çok veriyorum. Her yönetmenin istediğini yapıyorum çünkü… “Soyun” diyorlar soyunuyorum, “seviş” diyorlar sevişiyorum. Kaprisim yok. Ama kendime de bakıyorum. Düşünsenize, ikinci çocuğumu doğurduktan tam bir ay sonra setteydim. Her iki saate bir bebeğimi emziriyordum.

Peki kocanız erkeklerin bu ilgisini kıskanmıyor mu?

– Neden kıskansın ki? O da benim gibi bir sinema emekçisi. O da emir kulu. Ona da yönetmenler “seviş” diyor, o da benim gibi kamera önünde sevişiyor. Ben de onu kıskanmıyorum. Aramızda bir anlayış ve güven var.

Evlisiniz, iki çocuğunuz var, ama aynı zamanda eşiniz Vincent Cassel’le pek sık bir arada olamamaktan şikayetçisiniz..
.
– Maalesef öyle… Özellikle son dönemlerde kocamla birbirimizi teğet geçiyoruz sürekli… Bir tek Venedik’te geceleri aynı yastığa başımızı koyabildik, o da sadece üç gece için. şu anda o burada ama programı değişik. Örneğin kırmızı halıya bile ayrı ayrı çıkmak zorundayız. Onun filminin galası benimkinin hemen ardından. Hayat bu. Bazen aynı anda havada bulunuyoruz, ama o New York’a, ben Paris’e uçuyor oluyorum. şöyle ailece bir yere gitmek bile neredeyse olanaksız. Yoğun çekim temposu bunu engelliyor çünkü.

EŞİM O SAHNEYİ GÖRÜNCE ŞOKE OLUR

47 yaşındasınız, 16 yıllık evlisiniz ve mutlusunuz…

– Evet, çok mutluyum. Sık sık bir araya gelememe sorunumuza rağmen hem de… Belki de mutluluğun sırrı buradadır.

Philippe Garrel’in son filmi “Un Ete Br

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

(Y)EZİDİLİK DİNİ NEDİR?

Ezidilik Dini ;   Bu topluluğun Zerdüştlük ve eski Mezopotamya dinlerinden uzanan dinî inançlarına Yezidilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.