EN HIZLI TARAYICI

EN HIZLI TARAYICI

En hızlı tarayıcı hangisi?
Google’ın tarayıcı meydan muharebesindeki ağır topu Chrome, 10. sürümüyle her zamankinden de iddialı. Peki Google Chrome, rakiplerinden daha mı hızlı? Sorunun yanıtı haberimizde


Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Apple Safari ve Opera… Tarayıcı pazarının 5 yıldızı, uzun zamandır kıyasıya bir rekabet içerisinde. Google, bu beşli arasından hızıyla sıyrılmak istiyor ve bu amaç hedef alınarak geliştirilen Chrome 10 ile savaşı kızıştırıyor.
 Kurşundan Daha Hızlı!
Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberinde, V8 Benchmark skorlarına Chrome 10, öncüsüne göre, yüzde 66’ya varan oranlarda hızlı olduğu ortaya çıktı. Bu sürat, özellikle Javascript motoruyla yapılan çalışmalarda öne çıkıyor. Tek iyi haberimiz de bu değil: Tarayıcı, tam ekran modunda, işlemci ve grafik yongalarına yüzde 80 oranında daha az yük bindiriyor. Böylece notebook ve netbook’ların pil ömrü uzuyor.
Tam sürümle, tüm testler gerçekleşmeden kesin konuşmak zor olsa da, şu ana kadar yapılan çalışmalar, Chrome 10’un “En hızlı tarayıcı” olduğuna işaret ediyor.
Hangi tarayıcıyı, neden tercih ediyorsunuz?
(ShiftDelete.Net)


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM