182 DÖNEMİ

SAĞLIKTA ALO 182 DÖNEMİ
Merkezi Hastane Randevu Sistemi uygulanmaya başlandı. Hastalar, 182 numaralı telefonu arayarak istedikleri hastaneden ve doktordan randevu alacak.


Merkezi Hastane Randevu Sistemi uygulanmaya başladı. Artık hastalar 182 numaralı telefonu arayarak gitmek istedikleri hastane ve doktordan randevu alacak. Randevu almadan hastaneye gidenler ise doktorların randevu saatlerinin dışındaki zamanda muayene edilecek.
Merkezi Hastane Randevu Sistemi hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Yardımcısı Doktor Necmettin Yazıcıoğlu, hastaların 182’yi arayarak canlı operatörden istedikleri hastane ve hekimden randevu alabileceklerini söyledi.
Merkezi Randevu Sistemi’nin pilot uygulamasının 2010 yılı Şubat ayında Erzurum ve Kayseri’de uygulanmaya başladığını kaydederek, “Sistem gerekli olan altyapı ve eğitim çalışmaları tamamlandıktan sonra ülke genelinde yaygınlaştırma çalışmalarına başlanmıştır. Merkezi Hastane Randevu Sistemine ilimizde bulunan bakanlığa bağlı hastanelerde 15 Ağustos tarihinden itibaren geçildi” dedi.
Merkezi Hastane Randevu Sistemi devlet hastaneleri ile Ağız ve Diş Sağlığı merkezlerinden hizmet almak isteyenler için geçerli olacak. Hastalar sabit hatlardan, ankesörlü telefonlardan ve cep telefonlarından 182 numaralı çağrı merkezini arayarak randevu alabilecek. Çağrı merkezi operatörüne kimlik numarası verilerek tercih edilen hekimin çalışma cetveline göre randevu alınabilecek eğer randevu istenen hekimin çalışma cetveli uygun değilse hasta başka bir hekime yönlendirilecek. Aksamaların önlenmesi için hastaların yarım saat önce Hasta Kabul Birimi’ne başvuracaklar. Randevularını iptal etmek isteyen hastalar tekrar 182’yi arayarak bilgilerini verdikten sonra randevularını iptal edebilirler.
182 hattı Türk Telekom’un GSM operatörleri ile yaptığı anlaşmaya göre ücretlendiriliyor.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

(Y)EZİDİLİK DİNİ NEDİR?

Ezidilik Dini ;   Bu topluluğun Zerdüştlük ve eski Mezopotamya dinlerinden uzanan dinî inançlarına Yezidilik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.