Bu Hamle AKP’de Alarm Zilleri Çaldırmıştır

Bu Hamle AKP’de Alarm Zilleri Çaldırmıştır

Karar gazetesi yazarlarından Mehmet Ocaktan, başörtüsü sorunu için “kadınların giyim kuşamını, siyasetin tekelinden çıkartmak” adına kanun teklifi veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun cesur bir hamle yaptığı söyledi. Ocaktan’a göre iktidar cephesinden bu konuda atılacak herhangi bir adım, CHP liderinin hanesine yazılacak.

 

Ocaktan, bugünkü köşe yazısında AK Parti’nin CHP’nin teklifinin hayır oyu verip kendi teklifini getirebileceğini ifade etti.

 

“Bu AK Parti için en riskli yoldur” diyen Ocaktan, şunları yazdı:

 

Çünkü CHP, “20 yıldır iktidardalar ama başörtüsü meselesini yasal güvenceye bağlamak akıllarına gelmedi. Ancak biz teklif verince akıllarına geldi” diyerek seçim meydanlarını inletecektir.

Öyle anlaşılıyor ki bu hamle AK Parti’de alarm zilleri çaldırmış… Parti sözcüsü Ömer Çelik’in dün apar-topar yaptığı açıklamadan anlıyoruz ki Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün başörtüsü konusunda önemli açıklamalar yapacakmış. Bu demektir ki AK Parti, Kılıçdaroğlu’nu izlemeye devam edecek…

2002’de iktidara geldiğinde ‘hukukun üstünlüğü’ özgürlükler ve insan hakları konusunda önemli adımlar atan AK Parti’nin neden şimdi otoriter istikamete dümen kırdığını anlamak ve anlamlandırmak gerçekten mümkün değil.

Mesela 20 yıllık iktidarında başörtüsü meselesini neden yasal bir güvenceye kavuşturmadı?

Parlamentoda fazlasıyla sayısal çoğunluğa sahipti, elini tutan mı vardı ki bir kez olsun aklına gelmedi…

Kimse kusura bakmasmersin, Kemal Kılıçdaroğlu,akpın, şu saatten sonra bu konuda atılacak her adım Kılıçdaroğlu’nun hanesine yazılacaktır. Galiba esas mesele şu; eğer siyasette makuliyet çizgisini kaybederseniz, çaresiz bir şekilde hep başkalarının peşinden koşmak zorunda kalırsınız…”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM