Anasayfa / Güncel Haberler / YİNE GÜLTAK, YİNE ÇAMLIBEL

YİNE GÜLTAK, YİNE ÇAMLIBEL

Ne söylesek… Ne yazsak artık anlamsız oluyor.

Çünkü Başkan Gültak’a bir haller oluyor. Yavaş yavaş ilk günlerdeki samimi yaklaşımı, ılıman kişiliğinden uzaklaştığı konuşuluyor. Kendine vazife çıkaran “Bekçi Murtaza” gibi tavırlar içine girdiği dillendiriliyor.

Başkan Gültak’a benden söylemesi…

Etrafındaki “evet efendimci”lerin oyununa sakın gelmesin! “İyi yapıyorsun, senin hakkın Büyükşehir’dir” laflarını çok duyuyor olabilirsin Sayın Gültak.

Ancak zamanı çok iyi kullanman lazım. “Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan oldu” atasözünün derinliğini çok iyi değerlendirmek daha akıllıca bir yol olabilir.

Yine düşmüşsün Çamlıbel’in peşine. Ziyaret ediyorsun, geziyorsun, yaptım ettim diyorsun!

Allah aşkına Çamlıbel’e ne yaptın? Atatürk büstünü yapmakla ikide bir övünüyorsun. Çok önemli değerimiz olan Atatürk’ün büstü, her resmi kurum ve özel okullarda olan bir durum. Her okulun az bir sponsorlukla yaptığı bir iş. Hele bazı okulların bahçesindeki büstler bile, Çamlıbel’de yapılandan çok daha iyi tasarlanmış ve sanatsal değeri yüksektir.

Birkaç haber ilişti gözüme. Şöyle diyor gazeteler; Çamlıbel ziyareti hakkında bir değerlendirme yapan Başkan Gültak; Çamlıbel’in, Mersin’in kalbi olan semtlerden biri olduğunu ifade ederek; “Göreve gelir gelmez, Çamlıbel’e güzel bir Atatürk büstü ve meydan yaptık. Daha sonra Ulaştırma Bakanımızı Çamlıbel’e davet ederek, marinayı etüt projelerine eklettik. Çamlıbel’deki profesyonel balıkçılar Karaduvar’a geçecek; amatörler ve yatlar burada kalacak. Atatürk Parkı ile Millet Bahçesi arasında; mühendisler çalışıyor, büyük ihtimalle bir köprü de yapılacak. Bölgedeki çalışmaları hızlandırmaya çalışıyoruz” Diyor.

Sanki kendi mühendisleri, kendi bütçesi ile yapıyor mübarek! “Yapıyoruz” “Çalışıyoruz” vs.

Çok tehlikeli ve hoş karşılanmayacak bir “Emek hırsızlığı” algısı oluşabilir. İkide bir Çamlıbel esnafına mavi boncuk dağıtmanın ileride mahcubiyet yaşatabileceği unutulmamalıdır!

Peki, Atatürk büstü tamam da, bu meydan nerede acaba! Yoksa Millet bahçesinden mi bahsediyor Gültak.

Kendine vazife çıkararak, devletin yaptığı hizmetleri kendisine mal ediyor olabilir mi? Millet Bahçesini, Çamlıbel’de düşünülen Marinayı, eski kışla alanını, Deniz parkının yerini düzenleyen Gültak değil, Merkezi hükümettir.

Bu projeleri savunması gereken kişi büyük emekler ve girişimlerle gündeme taşıyan İl Valimiz Sayın Ali İhsan Su ve Mersin’in gururu Sayın Lütfü Elvandır.

Bu hizmetleri kendine saymakla, vatandaşların da inanacağını mı sanıyorsun Sayın Gültak! Bence çok yanıltıcı sonuçlar doğurur.

Bir buçuk yıl geçti. Akdeniz’de merkezi hükümetin desteğine rağmen, elle tutulur ne yaptınız? Önce yaptıklarınızı bir anlatın.

Size ait olmayan alanda zaman geçirmek doğru olmadığı gibi, ikide bir “Büyükşehir çalışmalarımı engelliyor” söylemleri de iyi yankı yapmıyor. Halk iş istiyor, hizmet bekliyor, kendine ait olmayan yerlerde zaman geçirmenin doğru olmadığını sorguluyor ve söyleniyor.

“Rol yapmak, rol çalmak” değil, topluma hizmetleriyle “Rol Model” olmak daha doğru bir seçenektir.

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’ de nezaketinden olsa gerek, bu tür açıklamalara cevap bile vermiyor.

Artık Büyükşehir Belediyesinin de, Çamlıbel’e bir el atmasının zamanı geldi. Daha önce bir proje çalışması yapıldığı ve Çamlıbel sakinleriyle paylaşılacağı dile getirilmişti.

Sayın Seçer, Çamlıbel’e bir el atın da, Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’ ta kendi işine baksın!

ÖZGÜR KOCAPINAR

Çok Okunan Haber

AKP-MHP “İÇ KAVGASI”

Çakıcı’nın Kılıçdaroğluna hakaret etmesi ile başlayan kavga,aslında “Cumhur ittifakı’nın  iç savaşından başka bir şey değildir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir