Anasayfa / Güncel Haberler / YALAN HABERDE ve MANİPÜLASYON SAHTEKARLIĞINDA SON NOKTA

YALAN HABERDE ve MANİPÜLASYON SAHTEKARLIĞINDA SON NOKTA

Halil Öztoprak yazdı

 

Aslında bu haberin başlığı Vahap SEÇER’den neden bu kadar korkuyorlar olmalıydı.

Kardeşlerim bilindiği üzere Vahap SEÇER Belediye Başkanı olduktan sonra mükemmel bir performans gösterdi. Pandemi dönemine rağmen hizmetler durmadı. Bir yandan geçmiş dönemden kalan astronomik borçları ödedi. Bir yandan pandemi döneminde yoksul insanların elinden tuttu hiç kimseye muhtaç etmedi. Yaşlıların evinden dışarı çıkamıyanların tüm ihtiyaçları karşıladı.Evde bakım Ekmek dağıtımı Gıda kolileri Atanamayan öğretmenlerin istihdamı kadın dostu kent kadın kooperatifi kadın istihdamı her hafta ikinci bölge ziyaretleri Anamur Aydıncık Erdemli Silifke Gülnar yatırımları Tarsus yatırımları halk ile devleti buluşturma halk ile belediyeyi buluşturma. Mükemmel hizmetler yaptı ama asla yoksul insanlarla elinde koli elinde bir poşet ekmekle resim çektirmedi. Bu tarz ucuz propagandaya tenezzül etmedi ben size hizmet etmek için geldim amirlik yapmaya gelmedim dedi. Bilboardlara resimleri bastırmaya tenezzül etmede önemli olan reklam panolarına girmek değil önemli olan vatandaşın kalbine girebilmek dedi. Buda ancak çalışma ile  olur dedi. En sert en acımasız eleştirileri bile anlayışla karşılayıp açıklama yaptı. Bizzat tanık olduğum onlarca olayda bağıran çağıran hatta yüksek sesle adeta kavga etmeye hazır vatandaşı dinledi konuştu ikna etti.Aynı kişi özür dileyince şikayet sizin hakkınız eleştirileriniz bizi üzmez kırmaz bilakis güçlendirir dedi. Bunların dışında büyük yatırımlara da büyük bir kararlılıkla devam etti. Metro projesi ENDÜSTRİ 4:0 çalışmaları 100küsür yeni otobüs Mersin  Üniversiteleri ile Eğitim alt yapısını güçlendirmek için yapılan görüşmeler belediyenin bu konudaki çalışmaları turizm kültür tanıtım çalışmaları Mersinde ve tüm Türkiye’de mükemmel bir karşılık buldu. Mersin yıllar sonra tekrar göç alan bir cazibe merkezi oldu. Şehirde iklimi değiştirdi. İnsanlar çocuklar öğrenciler geleceğe  umutla bakıyor.

Tüm bunlar  olurken yandaş basın tüm dünya gazetecilik tarihine geçecek bir numara ile BEKİR ÇOŞKUN’un haberine göre MESKİ’de çiftte fatura şeklinde çirkin ve yalan bir haberi vermeye başladılar. Bekir Çoşkun’u aradım.Tedavi gördüğü için onunla görüşemedim.Asistanı Dilek K. hanımla ile görüştüm.Bekir abi’nin adını kullanarak yandaş medya tarafından yalan haber yapılıyor dedim.Yapılan yalan haberi Bekir ÇOŞKUN’un haberine göre şeklinde vererek inandırıcılık sağlamaya çalışıyorlar dedim.Aslında gerçekten de yandaş gazetede Bekir Çoşkun diye biri var  ama  o ismi öne çıkararak saygın gazeteci gerçek BEKİR COŞKUN’un prestijini kullanmaya çalışıyorlar dedim.O da bana bunlar her şeyi yapar  ayrıca öyle bir haber yapmadık inceleyeceğim tüm yönleri ile araştıracağım dedi.

1-Çifte fatura yalanı tam bir palavra ve yalan haberdir. Sanki aynı dönemde iki fatura yazılmış gibi muaazzam cesarette bir yalan haber yapılmıştır. Zira bırakın gazetecileri sıradan vatandaş bile pandemi döneminde faturaların 3 ay ertelendiğini bilmektedir. Yandaş basın da bilmektedir. Buna rağmen rezil olmayı göze alarak yalan haber yapmaktadırlar.

2-Yandaş olmak ayıp değildir ama ayıp olan yalan haber yapmaktır. Ve hayatları pahasına doğruları yazan gazetecilerin aziz hatırasına hakarettir. En basit aile terbiyesi olan biri bu sahtekarlığı yapmaz. Ayıptır günahtır.

2-Bekir Çoşkun’un haberi diyerek haberi daha da dikkat çekici yapmışlardır. Ve bence bu işteki en uyanık şey artık okunmayan yandaş basın isim kalpazanlığı yaparak yalan haberlerini okutmaya çalışmaktadır. Ben saygın gazeteci BEKİR ÇOŞKUN’un ismi ile başka bir gazeteci yoktur demiyorum vardır. Ama bu yalan haberi yapan kıymetli gazeteci Bekir Çoşkun ile aynı ismi kullanan  kişi umarım kamuoyundan özür diler.

Son söz

ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER

ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Çok Okunan Haber

SESLİ İLAÇ

Müzik, tek başına bir eğlence ve sanat formu olarak yaygınlığı yanında, işitsel olanağa sahip her …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir