Anasayfa / Güncel Haberler / Türkiye’de bir ilk; STRATEJİK PLANI HALK HAZIRLADI

Türkiye’de bir ilk; STRATEJİK PLANI HALK HAZIRLADI

Mersin/Yenişehir Belediye başkanı Abdullah Özyiğit,Türkiye’de bir ilke imza attı. Beş yıllık stratejik planın hazırlanması için Yenişehir’in 32 mahallesine gitti ve  halkı sürece katarak, belediye –halk ilişkilerinde yepyeni bir model ortaya koydu.

Yenişehir modelinin Türkiye’nin çeşitli merkezlerinde duyulması da sosyal demokrat belediyecilik alanın da bir ilkin gerçekleşmesi açısından da önemli bulunuyor.

Başkan Abdullah Özyiğit 8 Temmuz saat 10.00’da Atatürk Kültür merkezinde hazırlanan stratejik plan hakkında geniş bilgiler verecek…

  

BASIN TOPLANTISINA DAVET

Yenişehir Belediyesi, 5 yıllık stratejik planını oluşturmadan önce 32 mahallede toplantılar düzenleyerek vatandaşlara“Nasıl bir Yenişehir’de yaşamak isterseniz? Belediye çalışmalarda önceliği neye vermelidir?” diye sormuştu. ‘Yenişehir Sizden Sorulur’ sloganıyla düzenlenen bu toplantılar Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Yenişehir Belediyesi şimdi de sivil toplum örgütleri, meslek odaları ve uzmanlarla birlikte çalıştay düzenleyecek ve stratejik plan için görüş ve önerileri alacak.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, düzenleyeceği basın toplantısında konuyla ilgili ayrıntılı bilgi verecek.

 

BASIN TOPLANTISI:

Tarih: 8 Temmuz 2019 Pazartesi

Saat: 10.00

Yer: Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkez

Çok Okunan Haber

 DİLİNİZ ÖZGÜRCE SUSSUN

Dört bilge dost buluşmuşlar ve “Susmanın erdemi” üzerine derin bir sohbete dalmışlar. İçlerinden biri, “Konuşmadığıma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir