Anasayfa / Güncel Haberler / Tüm Gençlik Meclisleri İznik’te toplanıyor

Tüm Gençlik Meclisleri İznik’te toplanıyor

GENÇLİK MECLİSLERİ İZNİK’TE BULUŞUYOR
– BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘BURSA GENÇLİK MECLİSLERİ BULUŞMALARI’NIN ÜÇÜNCÜSÜ İZNİK’TE GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından başlatılan ‘Bursa Gençlik Meclisleri Buluşmaları’nın 3.’sü 10 Eylül Cumartesi günü İznik Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Bursa’da bulunan gençlik meclisleri arasında iletişim ve işbirliği ağı oluşturulması çalışmaları devam ediyor. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi önderliğinde başlayan buluşmalara her iki ayda bir farklı bir ilçe gençlik meclisi ev sahipliği yapıyor. İlki Mayıs ayında Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıların 2.’si Temmuz ayında Harmancık’ta yapıldı.

3. buluşma ise 10 Eylül’de medeniyetlerin kesiştiği tarihi şehri İznik’teki İznik Gençlik Meclisi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek. Kent konseyi mevzuatının yasallaştığı 2009 yılından bu yana ilçelerde hızla gençlik meclisi kurulmaya başlandığını söyleyen Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, Bursa ili sınırlarında bulunan ya da kurulması düşünülen her gençlik meclisine destek olduklarını ve deneyimlerini aktardıklarını ifade etti. Dönem dönem gerçekleştirilen ‘Bursa Gençlik Meclisleri Buluşmaları’nı 2011 yılında tekrar canlandırdıklarını anlatan Darılmazlar, ilçe gençlik meclislerinin buluşmalara ilgi gösterdiğini söyledi. Darılmazlar, “Gençlik meclisleri buluşmaları sayesinde ilçelere hareketlilik geldi ve bu hareketliliğin sürekli olmasını sağlayacağız. Yıllardır edindiğimiz deneyim ve tecrübeleri diğer gençlik meclislerine de aktararak kapasitelerinin gelişmesine, ortak çalışma kültürü oluşmasına, gönüllülük anlayışlarına destek oluyoruz. Ayrıca İznik toplantısında yeni eğitim ve öğretim döneminde yapılacak faaliyetleri de konuşacağız. Sadece Bursa içinde değil diğer kentlerden de birçok gençlik meclisi ile iletişim halindeyiz” diye konuştu.

İznik Gençlik Meclisi Başkanı Duygu Teke, tüm gençlik meclislerini İznik’te ağırlayacak olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İznik Gençlik Meclisi olarak tarih şehri ilçelerinin ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtılması için çaba sarf ettiklerini söyleyen Teke, buluşma kapsamında gelen gençlik meclisi üyelerine ilçenin önemli tarihi yerlerini de gezdireceklerini sözlerine ekledi.
Bursa Gençlik Meclisleri buluşmalarında aynı zamanda ortak proje kararları alınıyor. En son toplantıda eş zamanlı kitap okuma kampanyası başlatılmasına karar verildi.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

Sekoyalar

Sekoyalar…   Sekoyalar dünyanın yaşayan en büyük ağaçlarıdır. Boyu yüz metreyi, çapı oniki metreyi aşabilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.