Anasayfa / Güncel Haberler / Steve Jobs’un 3 aylık ömrü kaldı

Steve Jobs’un 3 aylık ömrü kaldı

Steve Jobs’un doktorları, efsane patronun sadece 3 ay ömrü kaldığını açıkladı
3 aylık ömrü kaldı!

Dünya teknoloji devi Apple’ın CEO’su Steve Jobs’un yalnızca üç ay ömrü kaldığı bildirildi. Doktorlarının bunu Jobs’a söylediği belirtildi.

{2}

Bilişim devi Apple’ı baştan yaratan eski CEO’su Steve Jobs’un pankreas kanseri yüzünden 3 aylık ömrü kaldığı öne sürüldü. Doktorlar, hastalığı yüzünden aylardır uzak kaldığı Apple’dan geçen hafta resmen istifa ederek görevi bırakan Jobs’un üç ayının kaldığını söyledi. Yakın arkadaşları ve ailesine doktorların yorumlarını söylediği iddia edilen Jobs’un hafta içinde yayınlanan zayıf ve yardıma muhtaç fotoğrafı tüm dünyanın gündemine oturmuştu. 65 milyar dolarlık şirketiyle hem müzik hem de bilişim dünyasını yerinden oynatan 56 yaşındaki Jobs, 2009 yılında böbrek nakli olmuş ve sağlığına kavuşmuştu fakat daha sonra hastalık tüm vücuduna yayılmıştı. Hasta olduğu için Apple’ın bazı sunumlarına katılmayan Jobs bu yılın başında tablet bilgisayar iPad 2’yi yüzlerce teknoloji tutkununun karşısında tanıtarak herkesi şaşırtmıştı. Evinde istirahat eden Jobs, önceki Apple çalışanlarına gönderdiği mektupta ‘Görevimi yerine getiremeyeceğim zaman bu işi bırakmayı düşünüyordum ve korkarım ki o zaman geldi’ yazarak tüm dünyayı şoke etmişti. Jobs, şirketin başına dünyanın en güçlü eşcinsellerinden Tim Cook’u getirmişti.

55 yaşındaki Jobs Apple’a gençliğini vermiş ve şirketi dünyada bir numaraya yükseltmişti. Jobs’ın son hali ise herkesi üzmüştü.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

HERZAMAN YANINIZDAYIM

Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Vahap SEÇER Gülnar gezisinde Gülnar LGS birincisini Zeyne köyünde ki evinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.