Şehit Polis Sedat Gezer’in ismi, Mezitli’de Spor Kompleksinde Yaşayacak

Şehit Polis Sedat Gezer’in ismi, Mezitli’de Spor Kompleksinde Yaşayacak

Mersin’in Mezitli Belediye Meclisi’nce alınan kararla Tece Polisevi’ne terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in ismi, yapımı tamamlanan spor kompleksine verildi.

Mezitli Belediye Meclisi’nin olağan ekim ayı toplantısında, geçen hafta Tece Polisevi’ne yönelik gerçekleştirilen Terör saldırısında şehit olan polis memuru Sedat Gezer’in isminin Akdeniz Mahallesi’nde yapımı tamamlanan spor kompleksine verilme önerisi oylamaya sunuldu.

Teklif, oy birliği ile kabul edildi. Ayrıca şehit polis Gezer’in çocuklarının 1 yıllık eğitim bedeli olarak 20 bin lira tahsis edilmesi ile Mezitli Belediyesi çocuk gündüz bakımevlerinden ücretsiz yararlanmalarına da karar verildi.

Mecliste grubu bulunan tüm partilerin oy birliği ile aldığı kararın ardından terör saldırısını da kınayan bildiri okundu.

Her kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşı olduklarını belirten Başkan Tarhan, “Yapılan bu saldırı birlik ve beraberliğimize yapılan bir saldırıdır. Terör, Türkiye’nin ya da dünyanın neresinde olursa olsun kabul edilecek bir şey değil. Ancak bu saldırının yanı başımızda olması elbette ki bizleri daha çok etkilemiştir. Mezitli her zaman huzur ve barış şehridir. Siyasi düşüncesi ne olursa olsun burada insanlar barış içerisinde yaşıyorlar. Huzurumuzu bozmaya yönelik bu saldırılara karşı tüm halkımızla birlikte el ele karşı durmaya devam edeceğiz” dedi.Tüm parti grupları adına söz alan Bedri Dursun da”Terörü lanetlemek insanlığın gereğidir. En kısa sürede yapanların bulunarak cezalandırılması en büyük dileğimizdir. Farklı saikler altında bu saldırıyı başka yönlere çekmeye çalışanlara karşı da tüm halkımız uyanık olmalı ve izin vermemelidir” diye konuştu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM