Anasayfa / Güncel Haberler / PANDEMİ AŞILAR VE VAHAP SEÇER

PANDEMİ AŞILAR VE VAHAP SEÇER

 

Küresel bir afet olan Pandemi dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına aldı. Yaşadığımız şehir Mersin’de Büyükşehir Belediye başkanı Vahap SEÇER Mersin’in ve Mersin’linin pandeminin zorluklarından en az etkilenmesi sağladı. Bu konuda çok büyük takdir topladı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de herkes evinde tam kapanma yaşarken o ve çalışkan ekibi 24 saat hizmet üretmektedir. Mersin’li her türlü ihtiyacı için Büyükşehir Belediyesini aramakta ve tüm ihtiyaçları muazzam bir memnuniyet derecesi ile yerine getirilmektedir.

Mersinde beyana tabi olarak herkese destek olunuyor gıda kolisi üç öğün sıcak yemek evde bakım hizmeti ambulans hasta bakım hizmetlerinden kuaför ve yaşlılar için evlerini temizleme perdelerini yıkama hizmetine kadar muazzam işler yapılmakta. Öncelikle Mersin halkı olarak minnettar olduğumuzu belirtmek isteriz.

Çok başarılı hizmetler yapan Vahap SEÇER hizmetleri daha ileriye götürmek için bir çok defa meclisten yetki istedi ancak yetki verilmedi. Bir çok Meclis Toplantısında sırf hizmetler engellensin diye bir çok defa gereksiz tartışmalar çıkarıldı. Buna rağmen Mersin’de muazzam bir hizmet üretilmektedir. Belediyenin rutin işleri saat gibi yerine getirilmektedir. Tiril tiril bir şehir yapılan yollar köylere Torosların tepesine kadar ulaştırılan sular eğitim konusundaki başarılar yenide doğan çocuklara mama desteği kadın istihdamı tarım desteği eğitim desteği kooperatifleşme daha onlarca yüzlerce kalem hizmet . Ama buradaki en önemli şey bütün bu hizmetler belediyenin öz kaynakları ile yapılmaktadır. Hemde pandemi bahanesi ile belediye gelirleinin büyük bir kısmının kesilmesine rağmen. Hatta hatta bir de önceki dönemden kalma muazzam rakamlarda astronomik borçları ödemektedir. Önceki dönemden kalma borçlar neredeyse tüm Türkiye’nin aşılanması için gerekli olan 2 milyar $ civarında bir borçtur. Bu borçlar o günün kuru ile hesaplanırsa dolar karşılığı hemen hemen bu kadardır.

Sağlık Bakanlığı bu pandemi döneminde kötü bir sınav vermiş ve adeta Türk halkını kaderi ile başbaşa bırakmıştır. Bu ise Türk halkında büyük bir tepkiye neden olmuştur. Tepkiler Sağlık Bakanı aynı zamanda kendisine ait onlarca özel hastanesi olan Fahrettin koca üzerinde toplanmaktadır.

İşte bütün bunların neticesinde Mersin halkı Vahap SEÇER’e çağrıda bulunmaktadır. Mersin Belediyesinde önceki dönem bekleyen borçlar ödenmesin diyen Mersin’liler Vahap SEÇER’e çağrıda bulunmaktadır.

Eski dönemden kalan borçları ödeme. Borç beklesin borç ödeme aşı satın al. Önce Mersin’liyi sonra Tüm Türkiye’yi aşıla. Zira Vahap SEÇER’in belediyenin kendi olanakları ile ödediği milyarlarca lira tutarındaki borç sadece Mersin’i değil Adana Hatay Mersin ,Osmaniye Karaman hatta Konya’nın aşı tutarını fazlası ile karşılamakta ve daha bir çok ilimizdeki yurttaşlarımızı pandemi canavarının pençesinden çekip alabilecektir. Böylece sadece hayatımız normale dönmüş olmayacak aynı zamanda esnaf işyerlerini açabilecek okullar kapılarını açabilecek halkımız eski günlerine dönebilecektir. Mersin eski mutlu günlerine bir an önce kavuşmuş olacaktır.

Mersin halkı bu konuda Vahap SEÇER’den adım atmasını beklemektedir.

Çaresi Var VAHAP SEÇER

 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR GERİ DÖNÜŞÜM FABRİKASI  KURDU

  Başkan Seçer ve Meral Seçer, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir