Anasayfa / Güncel Haberler / ÖZYİĞİT RANTI DEĞİL İNSANI ÖNCELEDİ VE

ÖZYİĞİT RANTI DEĞİL İNSANI ÖNCELEDİ VE

Özyiğit Rantı değil insanı önceledi ve Yola“Benim tek derdim var. Herkesin ve her kesimin kardeşçe ve adilce mutlu olarak yaşamasıdır.” diye çıktı

Olgu Karaaslan yazdı

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Mersin’de anlamlı bir başarıya ulaştık. İçinde bulunduğumuz 17 yıllık süreçte gittikçe otoriterleşen, muhafazakarlaşan, ötekileştiren bir çoğunluğa karşı ötekileştirmeyen, kapsayıcı bir dil kullanan, demokrasiyi, adaleti, eşitliği ve özgürlüğü isteyen bizler büyük küçük demeden bu mücadelenin içinde yer aldık.

Kentimizin özgürleşmesi, kendini bulması, nefes alması en büyük isteğimizdi. Bir hedefimiz ve o hedefe inanmış bir örgütümüz vardı. Ve bu örgütün içinden gelen biri olan Sayın Abdullah Özyiğit Yenişehir Belediye Başkanımız oldu.

Yola “Benim tek derdim var. Herkesin ve her kesimin kardeşçe ve adilce mutlu olarak yaşamasıdır.” diye çıktı. Sosyal demokrasinin temel ilkeleri olan özgürlük, eşitlik ve dayanışmayı tüm seçim çalışma dönemi boyunca vurguladı. Partimizin temsilde ortaya koyduğu kişilerle bağımız; örgütümüz, ideolojimiz ve ilkelerimiz çerçevesinde olmasına karşın seçim çalışmalarında kendisini daha yakından tanıma fırsatımız oldu. O yüzden Yeni-Yenişehir’in vicdan sahibi, bilgili, vizyon sahibi bir Başkan ile kalkınacağını ve sosyal adaletin sağlanacağını biliyoruz. Refaha dönük hizmetler Belediye bütçeleriyle değil Belediye Başkanının vizyonuyla gerçekleşir. Bu bağlamda Sayın Abdullah Özyiğit’in vizyonu bütçesinden büyüktür.

Sosyal adaleti sağlamak için aslolan toplumun ihtiyaçlarını önde tutmaktır. “temel yapı, en az şanslı olanların başarı şansının olabildiğince yüksek olması durumunda mükemmelen adildir” Biz bu adaletin kurulacağını, adil yollarla sağlanan adil bir dağıtımın gerçekleşeceğini biliyoruz. İhtiyaç sahiplerine yarar sağlama haklarının gözetileceğine, liyakatın geçerli olacağına inanıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisini önümüzdeki süreçte iktidara taşıyacak olan yerel yönetimlerin başarısı ve bu başarının toplum nezdinde kabul görmesi ile ilintilidir. Üreten, istidam yaratan, pozitif fırsat eşitliğini gözeten, çevreci, rantı değil insanı önceleyen, adil, şeffaf bir belediyecilik ile fark yaratacak olan Yenişehir partimizin iktidara taşınmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Yolunuz açık olsun Başkanım.

Olgu Karaaslan

CHP Mersin Kadın Kolları İl Başkan Yardımcısı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Uzmanı

Çok Okunan Haber

Tarhan:”Öğrenciler ürettiklerini satacak”

Hayata geçirdiği Kadın Üretici Pazarları ile üreten kadınlara yeni bir dünya sunan Mezitli Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir