Anasayfa / Güncel Haberler / Mumcu’nun Katili Jitemci Aytekin Özen İddiası

Mumcu’nun Katili Jitemci Aytekin Özen İddiası

Önce Abdulkadir Aygan,şimdi Hüseyin Oğuz…

Uğur Mumcu suikastının ardında kim var? Mumcu suikastının ardında gizlenen faili meçhul katilin Jitemci Aytekin Özen olduğunu iddia eden iki kilit isim, karanlıkta kalanları aydınlatıyor.

UFUKTURU /ÖZEL ( EMEL SEVGİ )

Beyaz Tv ‘de yayınlanan Med Cezir programına konuk olan Emekli Astsubay Hüseyin Oğuz Uğur Mumcu’nun faili meçhul katilinin Jitemci Aytekin Özen olduğunu idda etti.

ESKİ JİTEMCİ AYGAN’IN İSYANI

Canlı yayına telefonla bağlanan eski Jitem elemanı Abdulkadir Aygan da  Aytekin Özen’in o dönemde Uğur Mumcu hakkında olumsuz konuştuğunu söyledi.  Aygan;  ” Uğur Mumcu hakkında ileri geri konuşuyorlardı. Kaşınıyor diyorlardı, olumsuz konuşuyorlardı. Ama öldürme lafı etmiyorlardı. ” dedi. Oğuz ise ” Bu olay olduğu zaman da benim aklıma gelen Aytekin Özen oldu” dedi. Daha önce de şifreli bir şekilde bu konular hakkında yazılar yazdığını belirten Oğuz ” Şimdi burada çok açık söylüyorum, artık ne olacaksa olsun ” dedi.

CEBİR KOD ADLI AYTEKİN ÖZEN KİM

 Aytekin Özen’in kim olduğuna dair soruya ise Oğuz, Aytekin Özen’in Jitem de çalıştığını, tarih alanında uzman olduğunu,bir dönem Cemal Şener’ in yardımcılığını yaptığını ve Cebir kod adını kullandığını belirtti.

 Hüseyin Oğuz, hayatını konu aldığı ve Jitem’in karanlık faaliyetklerinin karanlık kalmış yanlarını iddia ettiği, karanlık yüzlerinde de isim, isim kamuoyu ile paylaştığı “Ömrüm-Bir İstihbaratçı Askerin Anıları” isimli kitabın yazarıdır.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

BİZ O TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİZ

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin İl Başkanlığı binasının açılışını gerçekleştirmek üzere Uşak’a geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.