Anasayfa / Güncel Haberler / MRP ( Mersin Rant Partisi) ‘nden ŞOK KARAR

MRP ( Mersin Rant Partisi) ‘nden ŞOK KARAR

Mersin’de her şey iyi gidiyor. Rutin belediyecilik hizmetler muazzam yerine getiriliyor. Her şey saat gibi işliyor.

Aslında Büyükşehir Belediyesinin görev ve hizmetleri 5216 sayılı kanunla belirlenmiştir. Ancak Vahap SEÇER ve diğer halkçı belediye başkanları bu kanunda belirlenen yetki ve sorumlulukları halkın lehine yasal çerçevede mümkün olduğu kadar genişletmektedir.

İşler iyi hizmetler iyi istihdam da ciddi bir başarı var. Tarım desteği mükemmel hayvancılık desteği mükemmel. Eğitim desteği mükemmel. Yeni ve çevreci otobüsler mükemmel. Sosyal destek mükemmel.  Pandemi’de halkımıza destek mükemmel. Günde üç öğün sıcak yemek mükemmel.

Her sabah sıcak çorba mükemmel. Okula süt desteği mükemmel. Üreticinin pandemide satamadığı ürünü belediyenin satın alması ihtiyacı olana dağıtması mükemmel. Otogarda ve havaalanında Mersin de üniversitelerimizi kazanan öğrencilerimizi karşılama misafir etme okula kayıtta destek  mükemmel. Üniversite öğrencilerine sabah çorba ihtiyacı olana üç öğün yemek vermek mükemmel. Üniversiteli öğrencimiz ders çalışsın çamaşırlarını biz yıkarız ütüleriz yeter ki siz ders  çalışın hizmeti mükemmel. Üniversiteyi kazanan yavrulara kayıtsız şartsız burs mükemmel.

Kadın istihdamı mükemmel kadın dostu şehir mükemmel kadınlar  ekmeğini kazansın evine ekmek götürsün projesi mükemmel. Kariyer merkezi çalışmaları mükemmel.

Şehirde 13 ilçeye hizmet mükemmel Toros dağlarının zirvesine de Yenişehir’in Mezitli’nin sahillerine de hizmet mükemmel. Bu gün Mersin’de “Suyu, Yolu” olmayan köylere su yol götürmek mükemmel. Mersin’de yatağa aç giren çocuk yaşlı genç işşiz kadın erkek kimse yok bu da mükemmel. O insanların duası mükemmel.

Mersin’de iklim değişti mükemmel. Mersin’de kardeşlik dostluk huzur havası mükemmel. Daha önceki dönemden kalma korkunç acımasız rakamlarda borçları ödemek de mükemmel. Hem de hiç destek almadan ödemek mükemmel. Hem de tüm engellemelere rağmen ödemek daha da mükemmel.

Hizmet engelleme ittifakının cumhur ittifakının tüm engelleme çalışmaları da mükemmel. Buna rağmen adam gene de borçları ödüyor ve yukardaki hizmetleri yerine getiriyor. Mersin şehri de Mersin Büyükşehir Belediyesi’de Mersinli’de Türk kamuoyunda daha bir saygın hale gelmesi de mükemmel.

Bunlar mükemmel de bunlar olurken MRP MERSİN RANT PARTİSİ taraftarları ne yapıyor :

İki farklı partiden birbirine karşı iktidar mücadelesi veren iki belediye başkanının sokağa çıkma yasağı varken pandemi yasakları sürerken bir araya gelmeleri Vahap Seçer’i konuşmaları da mükemmel.

Aynı partiden iki belediye başkanının bir araya gelmesi de mükemmel.

İşi gücü Vahap SEÇER’e serbest atış yapması olan yandaşların yazdığı çizdiği de mükemmel.

 

Eski İl Başkanları Eski Milletvekilleri Eski ilçe başkanları Tarsus’tan erdemliden Gülnar’dan Yenişehir’den eski siyasileri bir araya getirmek de mükemmel.

Her partiden her kesimden yandaş siyasileri yandaş gazetecileri yandaş provokatörleri bir araya getirmekte güzel.

Sosyal medyada sokakta çevremizde yzülerce insana sırf hizmetleri kötülesin diye yandaşların yüzsüzce yazdıkları karalamalar da mükemmel.

En son Hastahane Caddesine yapılan mükemmel hizmeti utanmadan yüzsüzce karalayan yandaş gazetecileri de  kutlamak lazım. Helal olsun bu kadar iyi bir hizmeti bu kadar utanmazca karalamak gerçekten cesaret ve yüzsüzlük ister onu daha da çok duygusal olarak desteklemek lazım aldığı her şeyi hakkediyor böyle tipler.

Neyse sonuç olarak MRT Mersin Rant Partisi olarak Vahap SEÇER’den biz de memnunuz borçları ödesin Belediyeyi bize bıraksın biz sağcı solcu farketmez ortak idealimiz ranttır partimiz Mersin Rant Partisidir. Kısa adımız MRT dir.

Bunlar mükemmel de borçlar ödendikçe Vahap SEÇER düşmanlığı artıyor Borçlar ödendikçe  Vahap SEÇER’e karşı bir araya gelenler artıyor.

Ne mi yapalım: Bekleyelim Vahap SEÇER borçları ödesin. Borçsuz bir belediyeyi ele geçirmeye çalışalım.

Borçları ödemesi güzel de bizim gibi elinde viski akşamları pahalı lokantalarda yemek yiyenlerle avamı bir görmek Çay Çilek Dalakderesi Demirtaş Mut’un köylüsü Çamlıyayla’nın çiftçisini bizimle  eşit görmek ne demek yahu. Bizim sadece viskiye verdiğim para onların bir yıllık masrafından daha büyüktür.

Neyse bayramdan sonra Mersin Rant Partisi MRT olarak tüm gücümüzle Vahap SEÇER’e saldırıya geçiyoruz. Gerçi Halk etrafında sevgiden bir kalkan oluşturmuş ama rant için her şeyi yapmalıyız her yolu denemeliyiz. Elimizden geleni yapmalıyız. Borçsuz bir belediye offf offff ne büyük bir borçlanma adı altında yolsuzluk yapılır ya.

(Not: Bu yazı bir çok kişinin Mersin’de konuştuğu konuyu kaleme  alınmış gerçeklerinden ibarettir.)

 

Çok Okunan Haber

Çamlıbel nasıl canlanır?

  Sorunun cevabı bir dosta yazdığım mektupta saklı, bu mektubu paylaşmak istiyorum… Sevgili dostum; Unutmuş …

2 Yorumlar

  1. Merhaba Halil Bey,
    Ben de Vahap Bey’e oy vermiş ve onu desteklemeye halen devam eden birisiyim. Ancak onu ve hizmetlerini bu şekilde yüceltmek kendisine fayda değil zarar verecektir. Çünkü yapıcı eleştiriler olmadan, sadece övgüler düzmek hatalara neden olur. Örneğin Hastane Caddesi ve benzeri caddelerde yapılan çalışmalar gerektiği kadar özenli değil, estetik olarak eksik. İnanıyorum ki Vahap Bey de bunları yerinde görse aynı şeyleri düşünür. Keza pek çok yerde sapasağlam kaldırımlar sökülüyor, yerine daha kalitesiz taşlar döşeniyor. Tıpkı Kocamaz döneminde olduğu gibi. Küçük tamiratla çözülecek sorunlar için metrelerce kaldırım yeniden yapılıyor.

    Ayrıca her otobüste, onlarca dev bilbordda Vahap SEÇER resimlerini görünce üzülüyorum. Onlara harcanan paralarla onlarca aç doyabilir diye. Bu reklam aşkı Vahap Bey’e hiç yakışmıyor. Halk zaten hizmeti görür. Akdeniz Belediye Başkanı temizlik görevlilerinin elbiselerine bile kendi adını yazdırmış. Anacak bu gibi davranışlar AKP’ye yakışabilir, ama sosyal demokrat bir başkanın bu türlü kişisel reklam kokan şeylere dikkat etmesi çok daha yerinde olur.

  2. Bence bu yazı tamamen gerçeklei yansıtmış ama Vahap SEÇER’in yoksulara yaptığı yardımı reklam amacı ile kullanmadığını anlatmamışsınız işin o tarafı eksik kalmış.Yoksullara yardım daha doğrusu önce yoksullaştırıp ardından yardımla kendine bağlama kendine mahkum etme bu gün kü iktidarın yaptığı en buyuk silahtır. Ve vahap seçer iktidarın elinden bu kirli silahı alıp kırmıştır.Bizde Vahap SEÇER’den memnunuz ve ona karşı bu bahsedilen gizli ve çirkin ittifaktan herkes haberdar ancak siz kaleme almışsınız aslında bu sizin için de bir siyasi risk genede sessiz kalamadığınız için kutlarım. Bence de Vahap SEÇER daah uzun yıllar burada kalacaktır.Hele Meral SEÇER bana göre Türk siyasi hayatında ki en örnek en seviyeli en çalışkan siyasetçi eşidir.Kutlarım iyiki onlara oyumuzu vermişiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir