Anasayfa / Güncel Haberler / KÖPEKLER,ÇAKALLAR YILANLAR ve ATEŞBÖCEĞİ AYDINLIĞI

KÖPEKLER,ÇAKALLAR YILANLAR ve ATEŞBÖCEĞİ AYDINLIĞI

Günlerdir Mersin’de köpekten korkan polisin savcılığa Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Vahap SEÇER’i şikayet etmesini savcının da bu şikayeti ciddiye alıp Sayın SEÇER’i ifadeye çağırmasını konuşuyor. Evet Vahap SEÇER sayesinde Mersin İsveç’in şehirlerine benzedi ama Türkiye Sosyal adalet ve hukuk açısından İsveç’in gerisindedir. Mersin gibi Türkiye’nin incisi olan MERSİN’e bile bu dava haksız ve abartılı olmuştur. Ve bu polis memurunun şikayeti Polis Teşkilatını rencide etmiştir.
Ben bile yurtsever bir devrimci olarak yüzlerce defa göz altına alınmış binlerce defa polisten haklı veya haksız nedenlerle dayak yemiş biri olarak bu polis memurunun bu şikayetine üzüldüm üzüldüm. Ama gece gündüz çalışan en tehlikeli görevleri icra eden polis memurları daha çok üzülmüştür ve eminim rencide olmuşlardır.
Birkaç örnek:
1- AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ile eski AKP Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun’un Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde 24 Çevik Kuvvet polisini sıraya dizdirerek teşhis etmişti bu uygulamadan bu köpekten korkan polis rahatsız olmuş mudur?
2- AKP Bağcılar Gençlik Kolu Başkanı Sinan Erdem Arslan’a ait olduğu iddia edilen skandal görüntülerde adı geçen şahıs o görüntülerde polise tokat atıyordu.Köpekten korkan polis memuru bu görüntülerden rahatsız olmuşmudur?
2- Daha birkaç gün önce Mersin Erdemli’de AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın Türk polisine hakaret ettiği şerefsiz dediği görüntüler ortaya çıktı. Bu polis memuru o görüntülerden de rahatsız olmuş mudur?

Ama asıl sorun bu polis memurunu gerçekten korkutmuşsa o köpekler bulundu oradan alındı ama ya bir de arı sokarsa o arılar nasıl bıulunacak hesap sorulacak?
Biz Vahap SEÇER’i destekleyenler ve Mersin halkını kimse keriz yerine koymasın bu işin aslını niyetini herkesten iyi biliyoruz. Ve tüm gücümüzle Vahap SEÇER’e ve onun hizmetlerine sahip çıkmaya devam edeceğiz. Mersin halkı keriz değildir. Her davranışın her sözün arkasından neler var çok iyi bilir anlar.

Neyse Köpek meselesini burada kapatıp Çakallar meselesine gelelim.
İnternette yaygın olarak izlenen benimde sosyal medya hesabımda olan Aslana saldıran ÇAKALLAR mevzusu var. Çakallar kalabalık bir grup olarak aslana saldırıyor. İlk bakışta insanın aklı almıyor çakallar aslana nasıl saldırır? Evet kalabalık bir grup çakal aslana saldırıyor aslan da zorlanıyor. Uzatmayalım diğer aslan geliyor aslanlar çoğalınca çakallar kaçıyor. Burada Mersin halkına düşen aslana sahip çıkması ve aslanı çakallara yem etmemesidir. Bunu da bırakalım yılanlar meselesine gelelim.

Yılanın biri ateş böceğinin peşine düşmüş.
Onu tam yemek üzereyken ateş böceği,
-“Sana bir şey sorabilir miyim?” dedi.
Yılan:
-“Aslında kurbanlarımın sorularını cevaplamam, ama bir istisna yapıp sana
izin vereceğim” demiş.
Ateş böceği sormuş:
-“Sana bir şey mi yaptım?”
-“Hayır” demiş yılan.
-“Senin besin zincirine mi dahilim?” diye sormuş ateş böceği.
-“Hayır” demiş yine yılan.
-“O halde niçin beni yemek istiyorsun?” diye sormuş.
-“Işığını görmeye dayanamıyorum da ondan.” demiş yılan.
Vahap SEÇER’e yapılan eleştiriler hep mesnetsiz gerçekle alakası olmayan dedikodu düzeyinde lafı güzaf yok köpek havladı yok arı soktu yok sinek vızldadı. Bunlar hikaye ama bir de gerçekler var oda MERSİN’de yatağa aç giren çocuk yok. Elbisesi yıkanmayan ütülenmeyen sabahları kahvaltısı verilmeyen ihtiyacı varsa günde üç öğün yemek yemeyen üniversiteyi kazanınca burs almayan bir tane üniversite öğrencimiz yok. Hizmetlerin son halkası Mersin’de bu sene belediye kurslarından tıp fakültelerine giden 30 öğrenci mühendislik fakültelere giden onlarca öğrenci eğitim fakültelere ve diğer bölümlere giden yüzlece binlerce öğrenci var. Bu başarı hikayelerini yılarca MERsin halkı konuşacaktır.

Hayatı boyunca CHP’ye oy vermemiş yada Vahap SEÇER belediye başkanı olmadan başka partilere geçmiş yada sırf halk adamı olduğu için Vahap SEÇER’e kızan eleştiren kendisini sıradan vatandaşla bir gören bu halk adamına kızan bir çok haksız hukuksuz lafı eleştiriyi yapanlara artık kızmıyorum anlıyorum ki onların kızdığı Vahap SEÇER değil onun ışığı. VE o ışık karanlığı aydınlatmaya büyük bir cesaretle devam edecek. Biz de tüm gücümüzle aydınlığa sahip çıkacağız.
Vahap SEÇER’in rakiplerine MRP yani MERSİN RANT PARTİSİ üyelerine ve PTS yani PART TİME SİYASİLER’e tavsiyem onu yıkmak için karalama yapmak yerine yapabiliyorlarsa daha iyi hizmetler yapsınlar. Ama o eski devirler kapandı artık Vahap SEÇER ve onun hizmetleri ile çekim merkezi haline gelen bir MERSİN var….

Çaresi Var VAHAP SEÇER
EN AZ ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Yazar Ufukturu

Çok Okunan Haber

MESİDER HAREKETE GEÇTİ

MESİDER HAREKETE GEÇTİ Mersin’de yaşayan Silifkeliler’in derneği olan MESİDER,13 Ağustos Cumartesi GÖKBELEN Yaylası’nda gerçekleşecek olan …

Bir yorum

  1. Bence tarihi bir yazı olmuş.Teşekkürler Vahap SEÇER başarılarınızın devamını dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.