Anasayfa / Güncel Haberler / Ekonomi Cemaatçi İş Adamlarının Elinde

Ekonomi Cemaatçi İş Adamlarının Elinde

Ülkemizde ekonomi tamamen artık Cemaatcı iş adamlarının eline geçti.

Başta gıda ve tekstil olmak üzere her sektörde lider olmak iddiasında olan  cemaat ve tarikat üyesi iş adamları kendi görüşlerinden olmayan diğer iş adamlarını da pasifize etmeye devam ediyor.

Yaptıkları ticaretin islami kurallara göre olduğunu söyleyen bu iş adamları nedense karşı komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir gerçeğini unutmuş bulunmaktalar.

Osmanlı dönemimde cumhuriyet döneminde İslam olmayan diğer dinlerden olup da ticaret yapan gayrı müslümlere müslüman iş adamlarının nasıl adaletli davranıp kendisinden olmayan mallar için yan komşuma bakın diyip din ayrımı yapmadan adaletli davrandıklarını unutmuş  bulunmaktayız.

Cemaat sektörünün ticarette faaliyeti sadece kendi görüşlerinden olan iş adamlarıyla ticaret yaparak diğer iş adamlarına hiç bir şans tanımadan ayrımcılık yapmaktalar.

Ben o ayırımcı sözde İslamcı ve Cemaatcı olduklarını söyleyen iş adamlarına hazreti Ömer’in hazreti Alinin adaletini hatırlatır güzel dinimiz İslamı kendi çıkarları doğrultusun da kullanmamalarını tavsiye ederim .

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

HERZAMAN YANINIZDAYIM

Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Vahap SEÇER Gülnar gezisinde Gülnar LGS birincisini Zeyne köyünde ki evinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.