Anasayfa / Güncel Haberler / Dr. Mehmet Öz ABD Başkanı olacak

Dr. Mehmet Öz ABD Başkanı olacak

Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün babası Mustafa Öz, oğlunun gelecekte ABD Başkanlığına doğru gideceğini söyledi.

VATAN

Vatan’dan Öznur Karslı’nın haberine göre; dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz’ün babası 82 yaşındaki Mustafa Öz, ABD’de yaşayan ünlü oğlu Mehmet Öz’ün yakın gelecekte Başkanlığa doğru gideceğini de söyleyerek, özel hayatından oğlu Öz’e kadar merak edilenleri anlattı;

‘Sigarayı bırakmasaydı evlenmeyecektik’

“1955’de ABD’ye gittim, param olmadığı için 4 yıl Türkiye’ye dönemedim. Döndüğümde ise çevremde evlenmem için baskılar artınca “bende uygun birini bulun” dedim. Aracı olan kişiler Suna Hanım’la tanıştırdı ve 1 hafta içinde evlendik. Evlendiğimizde ben 34 yaşındaydım, eşim ise 20. Suna Hanım çok küçük yaşta evlilik kararı aldığı için ona bir gün “ne yaptığını biliyor musun?” dedim. O da bir sigara yaktı. Ben bu durum karşısında Suna Hanım’a “sana karşıdaki telefon direğine kadar gidip dönecek kadar zaman veriyorum, düşün taşın, o sigarayı at” dedim ve öyle yaptı. Suna Hanım o gün sigarayı atmasaydı evlenmeyecektik”

‘Mehmet’in seks konuşmasını ayıplıyorum’

“Artık büyük ameliyatları bıraktım, sadece yemek borusu operasyonlara giriyorum. Yanıma Doç. ya da Prof. almadan ameliyata girmiyorum. Ameliyatlarımın çoğunu hayır için yapıyorum. Hastaneden aldığım maaş 2 bin lira. Buna rağmen Mehmet’ten tek kuruş almam. Mehmet hala hep benden para alır hatta “Baba torunlarına para gönder” der. Mehmet’e seks konusunda konuşma diye hep telkin de bulunurum. Yılda 100 kez, haftada 4 sefer seks yapın, gençleşin” laflarını ayıpladığım için Mehmet’le bu konularda tartışırız. Ben ona Türkiye’de bu konuların ayıplandığından bahsederim o da bana “Baba sen benle ilgili konularda konuşma” der. Bir başka eleştirdiğim noktası ise televizyonda çok hızlı konuşması”

‘Torunlarıma dekolte giydirmem’

“Oğlum güvenilir ve inanılır bir insandır. Geçen yıl kızı Defne’yi evlendirdi, ona “her zaman arkandayım kızım” dedi. Defne Amerikalı bir bankacı gençle evlendi, şu sıralar ABD televizyonlarında yayınlanacak olan yemek programına hazırlanıyor. Mehmet’in çocukları buraya geldiğinde giyimlerine karışırım, dekolte ve transparan kıyafetler giydirmem. Mehmet bu konularda rahattır. Bu konularda çatışırız. Ben hala ona babalık taslarım. Eşime ABD’deyken yoğurt çalmayı öğrettim ama gelinim Lisa’ya Türk yemeklerini öğretemedim, kavga ettik. O günden bu yana Mehmet “Baba sen karışma, bildiği gibi yapsın” der. Ailece vejeteryanlar, dondurmamızı çok seviyorlar. Mehmet zeytin ve sebze çok tüketir. Buradan ceviz, badem içi ve terzime diktirdiğim elbiselerden almadan gitmez. Yemeklerde kırmızı şarap için tavsiyesine annesini de alıştırdı ama beni hala ikna edemedi”

‘Mehmet ilk namazını Erbakan’la kıldı’

“Mehmet’in Türkiye’deki siyasilerden önce Necmettin Erbakan’ı tanıdı. Makine Mühendisliği Prof.’u olan abim Erbakan’ın hocasıydı. Mehmet 8 yaşındaydı, bir yaz günü Konya’ya gelmiştik. Bir gün boynum ağrıdığı için Bozkır’daki Hocaköyü’nde boynu çeken bir kişiye gittik. Yanımızda abim, Necmettin Erbakan ve Mehmet vardı. Adam boynuma bir halka geçirdi, Erbakan da bacaklarım kıpırdamasın diye dizlerime oturdu. Daha sonra çok pişman oldum. Koskoca bir cerrah böyle bir şey yaptırdı, damarlarım kopabilirdi. Oradan ayrıldığımızda Erbakan Camii’ye gitti. Ben gitmedim ama Mehmet’i istedi yanına. Mehmet ilk namazını Erbakan’la kılmış oldu. Bir sonraki gün Dr. Ali Kemal Belkıran’ın evine gittik. Mehmet uyuyordu, Erbakan Mehmet’i uyandırmak istedi ama ben izin vermedim”

‘Arnold Mehmet’e randevu alarak gidiyor’

“Mehmet doktor olmayı 8 yaşındayken aklına koymuştu. Haftasonları çalıştığım ve ameliyata girdiğim zamanlarda Mehmet’i de yanıma alırdım.

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

MERSİN TARİHİ – SOLİ POMPEIPOLIS – Antik liman – Viranşehir – Güneşkent

Mersin Mezitli de bulunan Viranşehir harabeleri, Bölgeye Soli denme sebebi. Kent neden Pompeipolis olarak anılıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.