Anasayfa / Güncel Haberler / ÇATLAMIŞ AR DAMARI TEDAVİSİ

ÇATLAMIŞ AR DAMARI TEDAVİSİ

Sessizlikten donuyoruz adeta … Çirkin olaylar, olmamış gibi günlük hayatın içinde debelenip duruyoruz adeta. Kimsede çıt yok.Kimseler ne olduğunu bilmiyor mu acaba. Bu insanların, sanki ar damarı çatlamış, utanma kalmamış.Prof diye konusanların bir çoğunda damar bile kalmamis.Kendini uzman sanıp halkı uyutmaya çalışanlar kendi ülkesinin insanlarına iftira atıp devletini karalayanlar almış başını gidiyor. Rezaletin , yüzsüzlüğün, ihanetin, alçaklığın dik alasını ar damarı çatlamış sözü ile anlatmıştır anadolu insanımız.Ar damarı çatlamaya görsün bir insanın  bir leşten farksız olur. Son zamanlarda ar damarı çatlamış öyle insanlar görüyoruz ki,en büyük tehlike işte bunlardır. Bu durumda doktor hastasının ar damarı çatlağını saptasa bile “ar damarın çatlak!” diyemiyor. Çünkü suç. Yasalar bir kimseye ar damarın çatlak demeyi hakaret sayıyor.Kısaca ar damarını çatlatan binlerce nedenin yüzbinlerce öznesi bunca yalanı dolanı, vurgunu soygunu, hilesi hurdası, kiri pası ile sanki özel birilerinin güvencesindeymiş gibi araştırılmazlık içendeler ar damarı çatlayanlar.

 

Aslında şaşırmamak gerekir insanların sessizliğine. etrafımızdaki tecavüzleri, tacizleri, hırsızlıkları kendi çıkarlarımız uğruna örtbas eden bir anlayışın çemberi içine girmiş sevgisizlik içinde çırpınıp duruyoruz.Bir çoğumuz kendi ruhumuzu sevgisizlizlik içinde karanlığa teslim etmişiz asıl sorun bu. Hatta bir kısım vicdanı rafa kalmışlar, sosyal statülerine ve paralarına hiçbir zarar gelmesin diye gariban insaları harcıyorlar. Halkın ruhunu kurutuyorlar ve hiçbir şey anlamaz hale getiriyorlar.Sanırım özetle ifade etmek istediğimi anlatabildim. Ar damarı dışında tüm damarlar tıbbın denetiminde ama o değil. Bu başına buyruk olmasından değil, arsız olmasından da kaynaklanıyor. Aşılması gereken sadece tek başına ar damarı değil. Karşımızda arsız çatlak bir ar damarı var.

 

 

Aramızda dolaşan ar damarı çatlak insan sayısı toplumsal ve siyasal yaşamı tehdit etse de soruna bu ve benzeri nedenlerle el uzatılamıyor. Uzatan yanıyor.Ar damarının dokunulmazlığı yok aslında. Hayır yok ama “ar damarım çatladı” diyen de “ar damarım ağrıyor” diye yakınan da yok. Ar damarı çatlayanlarla, ar damarı çatlayanları savunanlar “vurup patlatan çalıp oynatan” birlik ve beraberlik içinde şatafatlı bir yaşam sürüyor.Tıbbın son harikası tıkananı açıyor, daralanı genişletiyor, olmadı değiştiriyor. Kalp damarı çöpe, ayak damarı kalbe.Çaresiz kalınan tek zorluk var. “Ar damarı” sorunu aşılamıyor. Bence tıp ar damarının nerede olduğunu bile bilmiyor. Yeri belli değil, vicdanda mı cüzdanda mı bilen yok. Bulsa çözecek ama bulamıyor. Sorun çözülemiyor.Dahası ar damarı çatlamış onca insan sağlık esenlik mutluluk simgesi olarak aramızda dolaşıyor.Ama ben biliyorum. Ar damarı çatlağı hastalığını ancak ve ancak sevgi tedavi edebilir.

Sevgiyle kalın. Ve her şeyden önce birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü örter. 

 

Mustafa Mızrak / Gazeteci / Yazar

 

Çok Okunan Haber

“Sosyal Demokrasinin Yeni Nesil Belediyeciliği”

31 Mart seçim sonuçları CHP’nin genel iktidara yürüyüşü açısından son derece elverişli bir siyasal ortamın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir