Anasayfa / Güncel Haberler / BAŞKAN SEÇER’İ KISKANANLAR VAR.

BAŞKAN SEÇER’İ KISKANANLAR VAR.

 

Mersin’in kendine has özellikleri var.

Mesela bu şehrin havasını teneffüs eden, kısa dönemde olsa yaşanmışlığı olan biri, eninde sonunda dönüp dolaşıp kapağı Mersine atar.

Mersin gerçekten çok güzel bir şehir.

Büyükşehir Belediyesinin MERSİN HEP GÜZELSİN”, “SENİ SEVİYORUM MERSİN”, SEVGİ ŞEHRİ MERSİN” Sloganları tam da isabet olmuş.

Bu güzel şehrin bir de çekilmezleri var.

Bazı kıskanç “sözde köşe yazarları” da hedef şaşırtmak için dikkatleri başka tarafa çekmek isterler.

İnsan kendini dev aynasında gördü mü, düzey ve kabahatleri uyuşmayabilir.

Bazılarında yaşlılığın verdiği unutkanlıkta insanı yorabilir.

Geçmişteki değerlerini bir kenara bırakarak, sahibinin sesi olmaya dönüşmekte çok acayip bir şey!

Adam METRO düşmanlığı, hizmet düşmanlığını kendine meslek edinmiş sanki. Haberci gazetesinde atıp tutuyor. Dokunsan pasife alındığından olacak ki pat diye patlayacak!

Bir insan değerlerinden çok fazla taviz verdiği zaman, ucunun nerden çıkacağı belli olmaz. Tarih bugün yapılanları, yazılanları biz istemesek te not ediyor.

Başkan Vahap Seçer’ in bazen meclis üyeleriyle tartışmasına da üzülürüm. Hoşuma da gitmez. Meclis dediğin, sorunların tartışıldığı, önerilerin yapıldığı, şehrin kalkınması ve güzelleşmesi için birlikte hareket edilmesi gereken bir yerel temsiliyet yeridir.

Her ne kadar da insanı çileden çıkaran saçma sapan gerekçelerle hizmet engellenmeye çalışılsa da, onlara uymaması en doğru olanı…

Sabır taşı olsa çatlar diyeceksiniz ama bu iş böyle. Sabırlı olması lazım. Çünkü bilerek tahrik edenlerde var içlerinde.

Geçmişte milletvekilliği yapmış, Büyükşehir aday adayı olmuş, fırsatı kaçırınca da hırsı aklının önüne geçmişler de var.

Milletvekili olmuş ama adam olamamış diye bir tabir var. Kime giydirsen yakışır derneniz, ben kendi partisinin başarısını kıskanan kimse ona yakışır derim.

Başkan Seçer; ne yaparlarsa yapsınlar, “çapsız” meclis üyelerinin, “çapsız” milletvekilliği yapmış hantalların, güdümlü partili figüranların gündemi sulandırmalarına, çarpıtmalarına fırsat vermemeli.

Doğrusu, onlarla tartışmaya girdiği zaman Başkan Seçer’ in harcayacağı zamana acırım. Bilerek konuyu başka mecralara çekmeye çalışanları muhatap alıp cevap vermemesi, gerçekten takdir edilecek bir irade…

Bu kadar gecesini gündüzüne katan, iş yapan, dürüst çalışan bir başkanın meclisteki durumuna üzülüyorum. Meclisin kapasitesi bu deyip geçeceğim ama yapamıyorum.

Serdar Kuyucuoğlu gibi modası geçmişlerin de başlarını çıkararak iki” zehirli” laf üretmelerini de anlayabiliyorum. Çekememezlik denen bir yüksek ego zıkkımı var insanın içinde. Bazen insanı emiyor ve kemiriyor. Yok edip bir tarafa bırakıyor. Esamesi bile okunmuyor.

Mühendislikte Metroya laf yetiştiren Kuyucuoğlu, liman konusunda çok cahil kalmış galiba! Atatürk parkına gelebilirdi. Propilen tesisleri için laf üretebilirdi. Taşucu otoban bağlantısı için çıkıp yerel kanallarda bir iki laf edebilirdi. Havaalanının neden bu kadar uzadığını anlatabilirdi. Bu kadar çok aksayan hizmetleri gündeme getireceği yerde, hiçte yakın olmadığı Metro konusunda laf üretiyor. Laf üretiyor ama ciddiye alan yok. Çünkü, Mersin’in diğer en önemli sorunları karşısında sus pus oluyor.

Çok cimri olduğu söyleniyor. Ama yüksek mal mülk zenginliğine rağmen, rica etseydi kanallar eskinin hatırına onu beleş televizyona çıkarabilirlerdi.

İnsanda biraz sıkılma, ar duygusu olmalı. Bu herkes için geçerlidir.

Başkan Seçer; nasıl ki, çapsız gazetecilere cevap vermeyerek kıskançlıklarında kıvranmalarını sağlıyorsa, modası geçmiş eski siyasi çapsızlara da aynı tavrını sürdürmelidir.

Türkiye’de en ağır gramajlı ekmeği en ucuz fiyata indirerek yoksul vatandaşın yanında olabiliyorsa, fesatların kötü niyetlerini de görerek muhatap olmamalıdır.

Vatandaş neyin nesi olduğunu çok iyi biliyor. Biz basın camiası olarak, kimlerin kalemlerini nasıl oynattıklarını da çok iyi biliyoruz.

Mersin’i modern, çağdaş ulaşım ağlarıyla döşemeye çalışan ve büyük düşünerek METRO işini ciddiye alan Başkan Seçer’e karşı husumeti olanlar, kıskançlık krizine girmiş bile.

İhale yapılıyor ve dünyanın sayılı firmaları yarışıyor. Bizimkiler ise, aman ha Seçer iyi bir iş yapmasında biz mahcup olmayalım derdine düşmüşler.

Kendi partisinden bile kıskançlık kuyusunda çırpınanlar var.

Bazı vatandaşlar aranarak telefonla sözde anket çalışması yapılıyormuş. Cahiliye tarzı gibi bir şey. Erdemliye gitsin vatandaşın ne düşündüğünü bir sorsun. Anamur’a gitsin bir dolaşsın hizmetleri görsün. MESKİ’ye gitsin nasıl bir çalışma içinde olduklarını görsün ve partiliyse göğsünü gere gere anlatsın.

Serdar Kuyucuoğlu bir ara bazı gazetelere giderek kendini pazarlamaya çalışmıştı. Metro konusunda ahkâm kesmeye girişmişti.

Allahtan bu gibi siyasetin düşük profilli unutulmuşlarına kimse aldırış etmiyor.

Karakter, etik değerler, toplumsal uyum, kabullenme çok iyide; kişilik erezyonuna uğramış birini bu değerlerin bir köşesine almak bile çok lüks.

ÖZGÜR KOCAPINAR

Çok Okunan Haber

Kıyas Uslu Ramazan bayramını kutladı

Harita Mühendisi Kıyas Uslu Ramazan bayramını kutladı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir