Anasayfa / Güncel Haberler / BAŞKAN GÜLTAK:”TOKİ İLE ANLAŞTIK”

BAŞKAN GÜLTAK:”TOKİ İLE ANLAŞTIK”

Akdeniz ilçesinin kimi mahallelerinde Kentsel dönüşüm başlıyor.

İlk önce Ataş civarındaki 135 dönümlük arazide 900 konut yapılacak. Ardından, Bahçe, Barış ve Mahmudiye’de 300 ya da 400 konut yapılarak bu üç mahallenin diğer mahallelere örnek olması sağlanacak.

Konuya ilişkin olarak Akdeniz belediye başkanı Mustafa Gültak ufukturu.net’e şu açıklamayı yaptı:

“Biz Belediye olarak Akdeniz’in mimari olarak yenilenmesi ve vatandaşlarımızın daha iyi koşullarda yaşaması için bakanlarımızla görüştük ve sonra TOKİ ile anlaştık.

Buna göre, ATAŞ civarındaki 135 dönümlük araziye 900 konut yapacağız. Buraya civarda kalan yurttaşlarımızın yerleşmesini isteyeceğiz. Bölgede yaşayan insanlarımızın  kültürel değerlerini ve yaşam biçimlerini  koruyacak her türlü önlemi de alacağız. Yani vatandaşımız tandır istiyorsa bunu yapabilecek yerleri hazır hale getireceğiz. Hiç kimseyi zorla yeni konutlara geçirmeyeceğiz. Her şey vatandaşın rızası ile olacak. Bu konuda TOKİ ile anlaşmış durumdayız” dedi.

Başkan Gültak aynı anda Barış, Mahmudiye ve Bahçe mahallesinde de Kentsel dönüşüm başlatacaklarının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti:“Bu bölgeye 300 ile 400 arasında konut yapma planımız var. Yapıldıktan sonra civardaki mahallelerde de kentsel dönüşüm başlayabilir. Zaten bu bölge daha önce KENTSEL DÖNÜŞÜM alanı olarak ilan edilmiş. Biz bakanlarımızın da desteği ile bir an önce bitirmek ve örnek evleri halkımıza göstermek istiyoruz. Çetinkaya civarındaki Turgut Reis mahalle sakinleri ile henüz görüşmedik. Onlarla görüştükten sonra bu bölgeyi de kapsatabiliriz” dedi.

Çok Okunan Haber

Genel iktidarın yolu,belediyelerin başarı hikayelerinde

Sosyal demokrasi fikirsel/ideolojik duruşu, sınıfsal tercihleri, ahlaki ve vicdani üstünlüğü ile insanoğlunun bugüne kadar gördüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir