Anasayfa / Güncel Haberler / AKP’yi KORKUTAN İMAMOĞLU’mu VAHAP SEÇER mi?

AKP’yi KORKUTAN İMAMOĞLU’mu VAHAP SEÇER mi?

 

Kardeşlerim CHP’li belediye başkanları son derece başarılı halkçı belediyecilikle millet ittifakının oylarını hızla artırıyorlar. Başta Vahap SEÇER olmak üzere tüm belediye başkanları son derece başarılı çalışmalar yapmaktadır. Ancak son günlerde kulislerde yaygın olarak konuşulan başka bir konuyu köşemize taşıyacağız. Kulislerde konuşulan konuya göre Ankara’yı korkutan ne İstanbul Büyükşehir belediyesi ne ekonomik çöküntü nede bir iki aydır basında neredeyse tek gündem olan yolsuzluğa dair yayınlanan sıralı videolar. Ankara’da konuşulan konuya göre Mersin ve Mersin Büyükşehir Belediye başkanı Vahap SEÇER Akp için en çok korkulan gündem olmaya başladı.

Elbette İstanbul önemlidir ülke nüfusunun önemli bir bölümünü barındırmaktadır. Büyük bir bütçeye sahiptir belediye başkanı da son derece başarılıdır. Ama onları korkutan bu değildir.

Elbette ülke ekonomisi büyük bir yıkım yaşamaktadır ve Akp bu durumdan dolayı çok çook zor durumdadır. Ama buda onları korkutmamaktadır.

Elbette yolsuzluk içerikli mafya bağlantılı olduğu iddia edilen sıralı mafya videoları ülkemizde önemli bir gündem oluşturmaktadır. Ancak bunların hiçbiri Akp’yi VAHAP SEÇER ve MERSİN kadar korkutmamaktır.

Vahap SEÇER hepimiz kardeşiz lafını slogan olmaktan çıkardı. Herkese eşit insan onuruna yakışır hizmet götürdü yol su götürdü. Ama onları korkutan bu değil.

Vahap SEÇER çevreciliği bir slogan olmaktan çıkardı. Aldığı çevreci doğal gazla çalışan sıfır Carbonmonoksit yani sıfır zehir salınımlı otobüslerle her gün doğaya salınan binlerce ton zehiri ortadan kaldırdı. Ama onları korkutan bu da değil.

Vahap SEÇER kurak tarlarımızı ata tohumu ile yeşillendirdi tarıma destekleri ile göz doldurdu. Hayvancılık destekleri ile Toros dağlarında eskiden olduğu gibi yörüklerin çan sesleri müziği duyulmaya başlandı ama onları korkutan bu da değil.

Vahap SEÇER eğitime söz ile değil açtığı kurslar kız öğrenci yurtları öğrenci bursları üniversiteli kardeşlerimizin elbiselerini ütüleme karınlarına doyurma ihtiyacı olana  üç öğün sıcak yemek verme ile gönüllerde taht kurdu. Ama onları korkutan bu da değil.

Vahap SEÇER yaşlılarımızı sadece bayramlarda kuru bir mesajla hatırlayanların aksine 365 gün evlerine hizmet götürdü yemek yapamayana yemek evini temizleyemene ev hizmeti kuaföre gidemeyen yaşlılarımızın ayağına kuaför gönderme pandemide yaşlılarımızın elini sımsıkı tutarak gönüllerde taht kurdu. Ama onları korkutan bu da değil.

Vahap SEÇER METRO’yu yapacağım hatta İktidarı ilk seçimden sonra devralınca Silifke’den İskenderun’a kadar hızlı tren ve hafif raylı sistemlerle bu projeyi genişletip ürünlerin hızlıca toplanıp dağıtılmasını sağlayacağız diyor. Hızlı ulaşımla bölgemizde ticaret ve turizm gelişecek. Bölgenin ekonomisi büyüyecek Mersin Singapur’u geçecek Çukurova Hollanda’yı geçecek diyor ama onları korkutan bu da değil.

Vahap SEÇER Atatürkçülüğü sadece slogan olmaktan çıkardı. Atamızın neredeyse yüz yıl önce silifkede kurduğu kooperatifi yeniden canlandırdı Atamızın çiftliğini Ata çiftliğini yeniden canlandırdı Atamıza olan sevgiyi yeniden canlandırdı. Ama  onları korkutan bu da değil.

Onları korkutan hatta İstanbul’u kaybetmekten daha çok korkutan ne ENDÜSTRİ 4:0 ne Limanın yağmalanmasına karşı metçe duruşu ne balık çiftliklerinin denizimizi kirletmesine izin vermeyecek olması ne binlece insana iş imkanı vermesi ne de 4 üniversitesi olan Mersinimizde eğitime verdiği önem ve destek.

Kardeşlerim İstanbul da büyük şehir belediye başkanı sevgili dostumuz Ekrem İMAMOĞLU son derece iyi çalışmalar yapmaktadır. Başarılıdır ama yapacakları sınırlıdır. Halkçı bütçe halkçı politikalar kardeşlik politikaları ve bütçenin yağmalanmasını engellemek ama bunlar ülkemize çağ atlatacak şeyler değildir.

Oysa Vahap SEÇER’le birden bire iklimi değişen başta Mersin olmak üzere kıymetli abimiz Zeydan KARALAR kıymetli abimiz Lütfi SAVAŞ kıymetli Abimiz Muhittin Böcek ile başta Çukurova’da ve Çukurova’nın hinterlandı ve yan komşusu Antalya Konya Osmaniye Gaziantep Maraş bölgelerinin makus talihi değişecek olması akp’yi ve onun destekçisi başta rant lobilerini korkutmaktadır.

Şöyle düşünüyorlar VAHAP SEÇER’le başta MERSİN ve  ÇUKUROVA’da  insanlar üretmeye ürettiklerini satmaya satamadıklarını Büyükşehir Belediyesi eliyle diğer şehirlere göndermeye başladılar. Vahap SEÇER’le Zeydan KARALAR VE Lütfü SAVAŞ ile başta MERSİN olmak üzere tüm Çukurova ve hinterlandında insanların yarına dair umutları yeşermeye başladı. Halk Mersin Singapuru geçecek Çukurova Hollanda’yı geçecek diye mutlu umutlu daha bir istekle işine sarılıyor. İşte Akp’yi yıkacak olan bu Çukurova’da  ki iyimserlik kardeşlik üretkenlik iklimidir. Bu iklimi hayata geçiren Vahap SEÇER’dir. Ve bu iklim onların sonu olacaktır bunu çok iyi biliyorlar. Bundan çok korkuyorlar. Haklılarda Mersin Singapur’u geçecek. Çukurova Hollanda’yı geçecek.

Bizde tüm gücümüzle Vahap SEÇER’i destekliyoruz. Ve tüm gücümüzle tüm Mersinliler ve Çukurovalılar gibi haykırıyoruz.

BU DAHA BAŞLANGIÇ

ÇARESİ VAR VAHAP SEÇER

EN AZ ÜÇ DÖNEM VAHAP SEÇER

Çok Okunan Haber

KÖPEKLER,ÇAKALLAR YILANLAR ve ATEŞBÖCEĞİ AYDINLIĞI

Günlerdir Mersin’de köpekten korkan polisin savcılığa Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Vahap SEÇER’i şikayet etmesini savcının …

Bir yorum

  1. Rıdvan Şerbetçi

    Doğru yazım İmamoğlu mu Vahap Seçer mi şeklinde olmalıdır. İmamoğlu’mu Vahap Seçer’mi şeklinde apostrof ile yazım hatalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir