Anasayfa / Güncel Haberler / ABD Bunu not ettik

ABD Bunu not ettik

ABD İstanbul için şöyle dedi: YSK önce seçimi kabul etti sonra yenileme kararı aldı. Bunu not ettik.

ABD Dışişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinin iptal edilmesiyle ilgili bir açıklama yaptı. Dışişeri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus tarafından yapılan açıklamada, “Özgür ve adil seçimlerin yapılması ve meşru seçim sonuçlarının kabul edilmesi her demokrasi için esastır” denildi.

Açıklamada ayrıca, “Yüksek Seçim Kurulu 31 Mart seçimlerinin sonuçlarını onayladıktan sonra seçimi tekrar etme kararı almıştır. Biz de Türkiye’nin diğer dostları gibi bu sıra dışı kararı not ediyoruz” ifadesi yer alıyor.

Türkiye’nin “uzun ve onurlu bir demokrasi geleneğinden” geldiğine dikkati çeken ABD Dışişleri Bakanlığı “Türk yetkililere bu (yeni) seçimi kanunlar çerçevesinde, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı’na (AGİT), NATO müttefiki olarak konumuna ve Avrupa Birliği’ne üyelik isteğine uygun şekilde düzenleme” çağrısı yaptı.

Çok Okunan Haber

MUSTAFA GÜLTAK, NEŞET TARHAN’A VE DALKILIÇ’A Kocaman bir teşekkür!

23 Mayıs Perşembe günü saat 17.30’dan sonra İçel Sanat Kulübünde 10.Sanat/Tarih ve Edebiyat konulu konferansımı …

Bir yorum

  1. Amerikalilar Florida’da baskanlik secimini bile iptal edip yeniden oy sayimi yapmislardi..Simdi biz mahalle muhtarini secerken Amerika’ya mi soracagiz,,,Not ederseniz ne yazar etmezseniz ne yazar… hem Venezuela’da hem iran’da hem Kuzey Kore’de hem de Suriye’de savasa girin de gorelim ……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir