Anasayfa / Güncel Haberler / ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ

ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ

TAŞELİ KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ bu yıl üçüncü konserini ;  19 Mayıs Gençlik Haftası nedeni ile ATA’NIN AYAK İZLERİ KONSERİ olarak verdiler.

 

Ulus Ustası Mustafa Kemal ATATÜRK Ün 19 Mayıs  ta samsun a ayak basması ile birlikte aramızdan ayrılışına kadar bir tarih süreci içinde sunum ve türküler ile  kurtuluş savaşı bir film şeridi gibi yaşandı.

 

Şef Cihangir Akdemir yönetiminde yer alan konseri Sevim Yıldız sundu. Koro da Bayanlar : FATMA APAYDIN, İMDAT KÖMBE, NESRİN TIRAK, SEVİM YILDIZ, MEDİHA CURA, HEDİYE KIL, ELİF SARP, GÜLCAN YÜCEL, CENNET BASTI, YAĞMUR ÇIRAK, AYŞEN ARSLAN, ZÜBEYDE ODABAŞI, NAZMİYE CANEVİ, AYSEL YEŞİL, Baylar : BİLAL GÜNER, HASAN CURA, NEVZAT BİLÜKTÜ, EMİN SEMİZER, KAYA ÖZKAN, TAMER ÇELİK, SERTAÇ UYMAZ, METİN ÇİFTÇİ, ABDULLAH MAHÇA, ZİYA ÇIRAK, Sazlar : Bağlamalar : MURAT ARAS, ALİ ÇATIK, Bağlama- Cura : ORHAN YEŞİL, Ritm Sazlar : MUSTAFA YETKİN, SEVİM DİNLAR, OLCAY TAŞÇI VE ZÜLFİKAR YÜKSEL  görev aldılar.

 

Konserde Ladik Samahı, Tek Kapıdan Çıktım Yüzüm Peçeli, Uca Dağların Başında, Yıldız Akşamdan Doğarsın, Ankara nın Taşına Bak, Delhadır Başındayım, Zorbalarında Kuruda Meşe, Sarı Zeybek ve son olarak solo olarak Abdullah Mahça nın söylediği Çalın Davulları türküsü ile son buldu.

 

Dernek başkanı İmdat Kömbe ; Şef Cihangir Akdemir ‘e çiçek verirken :

“ katkı sunanlara , koro ya ve izleyenlere teşekkür etti. “

 

Türküler eşliğinde sunumlar verilirken, duygulu anlar yaşandı. Ulu Önder Atatürk ve Kurtuluş savaşı bir kez daha yaşandı. Onu unutturmaya çalışanlara inat, us lara bir kez daha kazındı. Konser bittiğinde haftanın anlamına uygun , mutlu şekilde duygular çeç olmuş şekilde evlere yöneldiler.

 

Celal Necati Üçyıldız

Çok Okunan Haber

Tarhan:”Öğrenciler ürettiklerini satacak”

Hayata geçirdiği Kadın Üretici Pazarları ile üreten kadınlara yeni bir dünya sunan Mezitli Belediye Başkanı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir