Anasayfa / Emlak Haberleri / TAM GAZ BÜYÜME

TAM GAZ BÜYÜME

Bu hisseler ‘ev’ladiyelik!
Borsadaki sert düşüşle değer kaybeden gayrimenkul hisseleri küçük yatırımcılar için tarihi alım fırsatı yaratıyor.
Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Süha Güçsav, borsadaki düşüşlere paralel olarak değer kaybeden GYO hisselerinde “evladiyelik” alım fırsatı yarattığına dikkat çekerek bu hisselerin cazip bir yatırım aracı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
 
“EVLADİYELİK FIRSATLARI KAÇIRMAYIN”
Orta ve uzun  vadede fiyatların bu seviyede kalmayacağını ve yeniden yükselişe geçeceğini vurgulayan Güçsav, ” Düşen fiyatlar şirketlerin tam  performanslarını sergilemiyor. Düşüşler küresel ekonomik görünüme bağlı, tüm borsalarda yaşanıyor. Bu düşüşler küçük yatırımcı için tarihi alım fırsatı yaratıyor. Özellikle GYO hisselerindeki düşüşler küçük yatırımcılar için oldukça cazip. Bu fırsatı kaçırmamak gerekiyor. GYO hisselerinde”evladiyelik fırsatlar” var. Akfen GYO’nun portföyündeki otelleri 25+10 yıllığına kiraladı. Ve bu oteller talebi giderek artan 3 ve 4 yıldızlı oteller. 35 yıl boyunca borsa böyle kalmayacak, yükselecek ve bu hisseler değer kazanacak” dedi.
“TAM ZAMANINDA HALKA ARZA ÇIKTIK”
Geçtiğimiz Mayıs ayında 2.28 liradan halka arza çıktıklarında endeksin 65 binlerde olduğunu şimdi ise hisse değerinin yüzde 35 civarında düşerek 1,43’lere gerilediğini söyleyen Güçsav, şunları söyledi:” Halka arzın zamanlaması çok doğruydu. Halka arza çıktığımızda 65 binlerde olan endeks bugün 54 binlerde. Halka arzdan sonra borsa ciddi bir düşüş sürecine girdi. Tam zamanında çıkmışız”.
TAM GAZ BÜYÜME
Küresel ekonomideki sıkıntıların kendilerini etkilemeyeceğini ve Akfen’in  yatırımlarına “tam gaz” devam edeceğini vurgulayan Süha Güçsav, gayrimenkul sektöründeki hareketliliğe rağmen  konut ve AVM işine sıcak bakmadıklarını ekonomik şehir otelciliğinde büyümeye devam edeceklerini söyledi.
 


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

EVİNİZ YIKIM BÖLGESİNDE OLABİLİR!

Başbakanlık, İstanbul, İzmir ve Ankara illerinde 383.5 hektar alanın ‘dönüşüm ve gelişim bölgesi’ ilan edilmesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.