50 BİN KONUT DAĞITILACAK

50 BİN KONUT DAĞITILACAK

50 bin konut dağıtılacak
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, sosyal güvenceden yoksun vatandaşlar için 50 bin konut olduğunu söyledi.
Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, ABD’ye yaptığı ziyaret sırasında, beraberindeki gazetecilere yardımlar için geliştirdikleri yeni projelerini anlattı.
ASGARİ GEÇİM YARDIMI
Yazıcı, ‘Sosyal Yardım ve Hizmet Başkanlığı’ kurularak sosyal yardımların tek çatı altında toplanacağını belirterek, “Yeşil kart, 65 yaş yaşlılık aylığı gibi bütün sosyal politikalar, özürlüler hariç tek çatı altında toplanacak” dedi.
Yıl içerisinde tamamlanması öngörülen ‘Bütünleşik Sosyal Hizmet Projesi’ çalışmasıyla Türkiye’nin hane ölçeğinde yoksulluk haritası çıkarılacağını anlatan Yazıcı, “Böylece sosyal güvenceden yoksun vatandaşlar sınıflandırılacak. Çünkü herkes aynı derecede yoksulluk içerisinde değil.
Veri tabanı sayesinde kimin hangi kurumdan ne tür yardım aldığı ortaya çıkacak. Bu, haksız yardımı önleyecek. Artık vatandaşa ‘Asgari Geçim Yardımı’ ismi altında yardım yapacağız” dedi.
12 BİNDEN 50 BİNE
Yazıcı, seçim öncesi konut söylentilerini de şöyle açıkladı: “Toplu Konut ile yeni protokol yaptım. 12 bin konut sayısını şimdi 50 bine çıkardık. Bu konutlar ‘hibe’ olarak verilmeyecek.
Bazı yerlerde 2 artı 1, bazı yerlerde 1 artı 1 şeklinde olacak. Peşinat ve faiz olmayacak. Devlet, sosyal güvenceden yoksun, muhtaç vatandaşları başını sokacakları eve kavuşturacak.
Konutların bedelini ödeme şartı var. Vatandaş iş bulduktan sonra 100 lira aidatla bunu ödeyecek. Ölene kadar iş bulamazsa da devlet bunu yapacak.” dedi. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM