REKABET VE MARKALAŞMA

REKABET VE MARKALAŞMA

MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, dünyanın küresel bir pazar haline geldiğini belirtti. Vardan, bu pazarda rekabet etmek isteyen KOBİ’lerin markalaşmak için inovasyonu yaygınlaştırmaları gerektiğini söylediMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) ve Dünya İslam Ekonomi Forumu (WIEF) Derneği işbirliği ile MÜSİAD Genel Merkezinde “Küreselleşme ve KOBİ Stratejileri, KOBİ’lerin Uzakdoğu Pazarında Güçlendirilmesi” konulu yuvarlak masa toplantısı düzenlendi. Toplantıda Türkiye, Kazakistan ve Orta Doğu pazarında KOBİ’lerin güçlendirilmesi ve küreselleşmenin KOBİ’ler üzerindeki etkileri ele alındı.
15 BİN KOBİ’DEN 1 MİLYON KİŞİYE İŞ
Toplantının açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Başkanı Ömer Cihad Vardan, bünyelerinde bulunan 15 bin KOBİ’nin şu anda 90 milyar dolarlık imalat ve 17 milyar dolarlık ihracat ile birlikte 1.2 milyon kişiye de istihdam sağladığını belirterek MÜSİAD olarak KOBİ’lerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarında önemli bir rol üstlendiklerini söyledi.
UYGUN FİYAT POLİTİKASI ÖNEMLİ
KOBİ’lerin küresel pazarda rekabet edebilir hale gelebilmesi için 2 önemli etkenin olduğunu vurgulayan Vardan bunlardan ilkinin aynı kalitedeki ürünü uygun fiyata sunulması olduğunu söyledi. Bu şekilde benzer sistemler ile daha rekabet edilebilir hale gelineceğine dikkat çeken Vardan, diğer önemli hususun ise markalaşmak olduğunu söyledi.
Kazakistan’da iş fırsatları ele alınacak
Dünya İslam Ekonomi Forumu (WIEF) Genel Sekreteri Tan Sri Ahmed Fuzi Haji Abdul Razak da 7. WIEF Toplantısının 7-9 Haziran tarihleri arasında Kazakistan’ın başkenti Astana’da yapılacağını söyledi. Razak, toplantıda Kazakistan’da iş fırsatları, Uzakdoğu pazarlarındaki KOBİ’lerin güçlendirilmesi gibi konuların ele alınacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM