Anasayfa / Ekonomi Haberleri / PES DOĞRUSU

PES DOĞRUSU

Kredi kartı dolandırıcıları kapınıza geldi!


İstanbul’da, evlere servis yapan gıda firmalarında çalışan kuryeler aracılığıyla kredi kartlarının kopyalanarak hesapların boşaltılmasıyla ilgili yapılan operasyonda 5 kişi yakalandı. Yaklaşık 500 bin TL’lik harcamayı mercek altına alan polis, kredi kartı bilgilerinin yurtdışına gönderildiğini de tespit etti.
Pendik, Maltepe, Eyüp ve Kocaeli’nde yapılan çalışmalarda bazı kredi kartı dolandırıcılığı konuları mercek altına alınarak takibe başlandı. Polisin tespitlerine göre bir şebekenin elemanlarını kurye olarak evlere yemek servisi yapan iş yerlerine yerleştirdiği belirlendi. Bu kuryelerin ödeme sırasında evlere iki ayrı pos cihazı götürdükleri, birinci cihaza girilen şifrelerin “cihaz arızalı” denilerek ikinci cihaza da girilmesinin istendiği ve bu sayede kartların bilgilerinin kopyalandığı belirlendi.
Yaklaşık 500 bin TL’lik harcamayı mercek altına alarak inceleyen polis operasyon yaparak 4’ü kurye 5 kişiyi gözaltına aldı. Yakalananlar arasında E.L isimli kişinin de bulunduğu belirtildi.
Şüpheliler, Pendik Adliyesi’ne sevk edildi.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

“TAPUSUNU ALDIĞIMIZ UÇAKLARI GETİRTEMEDİLER”

Babacan’dan AKP’ye sert sözler: Tapusunu aldığımız F-35’ler getirtemediler bugün ABD’den F-16 dileniyorlar Babacan, AKP’yi F-35 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.