Para Unutanlar dikkat..!

Para Unutanlar dikkat..!

Bankada para unutanlar dikkat!
Bankalarda unutulan paralara ilişkin bu yılki liste yarın açıklanıyor. 30 Nisan’a kadar görebilme imkanı bulunan listeler bankaların internet sitelerinde ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından ilan edilecek.
2010 yılında vatandaş bankalarda 37 milyon TL unuttu. Unutulan bu paranın tamamı zamanaşımına uğrayarak TMSF’nin kasasına girdi.


Bankacılık Kanunu’nun 62’nci maddesine göre, “Bankalar nezdindeki mevduat, katılım fonu, emanet ve alacaklardan hak sahibinin en son talebi, işlemi, herhangi bir yazılı talimatı tarihinden başlayarak 10 yıl içinde aranmayan” paralar zaman aşımına tabi oluyor.


Yetkililer bu yıl da uyarılarını yineleyerek, vatandaşı yarın açıklanacak listeleri takip etmeleri konusunda uyardı.


Yarın, unutulan paralara ilişkin listeler bankaların internet sitelerinden duyurulacak ve tüm listeler aynı tarihler arasında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından ilan edilecek. Listeleri 30 Nisan tarihine kadar görme olanağı bulunuyor.


Açıklanan listede adı olanlar bu tarihler arasında başvuru yapmazlar ise paraları zamanaşımına uğrayacağı için daha sonra paraları üzerinde herhangi bir hak talebinde bulunamayacak. 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM