Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Milyonluk Yatırım

Milyonluk Yatırım

Toros Dağlarında tarihi Namrun Kalesi’nin yakınlarında bulunan ve ”Çukurova’nın Yaylası” olarak anılan Mersin’in Çamlıyayla ilçesine 5 milyon liralık yatırımla kurulacak 44 adet yayla evinin yapımına başlandı.
 
Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Kış aylarında 2 bin 630 olan nüfusun yaz aylarında 100 bine kadar ulaştığını anlatan Tepebağlı, Ardıçyurdu mevkisinde ”yeşil vadi” projesi kapsamında devre mülk olarak yaptırılacak 44 yayla evinin, ilçelerine kış aylarında da hareketlilik getireceğini söyledi. Tepebağlı, esnafın kış aylarında nüfusun düşmesi nedeniyle sıkıntı çektiğini ve iş yapamaz hale geldiklerini ifade ederek, ”Bu tür yatırımların gelmesini istiyoruz. Bu yatırımlar, hem esnafımızın yüzünü güldürecek, hem de istihdam yaratacak” dedi. Geyikli Gayrimenkul Yatırımları İnşaat Taahhüt ve Ticaret Limited Şirketi Genel Koordinatörü Feruh Tansu Geyikli ise, yaklaşık 10 bin 216 metrekare alan üzerinde 4 mevsim tatil olarak planlanan projelerinin 26 adet 1+1, 18 adet 2+1 olan üzere toplam 44 daire ve sosyal alanlardan oluşacağını belirten Geyikli, temelini attıkları içerisinde yüzme havuzu ve sosyal tesislerin bulunacağı projeyi 2012 yılının sonlarına doğru tamamlamayı planladıklarını bildirdi.
{2}    


 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir