KOBİ’LERE YENİ DESTEK

KOBİ’LERE YENİ DESTEK

KOBİ’lere Yeni Destek Geliyor
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2011 yılı için yeni bir 100 bin KOBİ’lik kredi faiz desteği paketi hazırladıklarını söyledi.
Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, TRT Haber’de katıldığı ’Ekonomi Kulübü’ programında, 2011 yılı için yeni bir 100 bin KOBİ’lik kredi faiz desteği paketi hazırladıklarını, Nisan ayında bu paketi kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi.
Ergün, 2008 ekonomik krizinde KOBİ’lerin adeta Türkiye’nin önünü açtığını, komşularla sıfır problem politikasının da KOBİ’lere çok faydasının olduğunu söyledi.
KOBİ’lerin, Türkiye’nin Afrika’ya açılım politikasından da son derece iyi yararlandığını anlatan Ergün, Afrika’nın bazı riskli pazarlarına Türkiye’deki büyük işletmeleri götürme şansının zor olduğunu ancak KOBİ’lerin büyümesi gerektiği için riskleri de göze alarak Afrika’da yer aldıklarını bildirdi.
Bugün Afrika ve komşu ülkelere ihracat yapan firmaların tamamına yakınının küçük-orta boy işletmeler olduğunu ifade eden Ergün, KOBİ’lerin bu süreçte kendi ülkelerinde ayakları yere sağlam bastığı için dışarıya da açıldığını kaydetti.
Ergün, KOBİ’lerin gösterdikleri bu performansla krizden çıkışta Türkiye’de anahtar rol oynadığını belirtti.
2009 ve 2010 yıllarında fırsatı kaçıranların üzülmemesi gerektiğini anlatan Ergün, KOBİ’lerin yeni yatırım yapmaları, makine teçhizat almaları için kaynakları ayırdıklarını söyledi.
Yeni kredi destek paketi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Ergün, ’’Arkadaşlarımız bunun ayrıntılarını çalışıyorlar, o ayrıntılar bittiği zaman yine bir basın toplantısıyla ne zaman başlayacak, şartları neler, miktarı ne kadar olacak hepsini kamuoyuyla paylaşacağız.” dedi.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM