Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ersin Özince İstifa Ediyor

Ersin Özince İstifa Ediyor

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bugün gerçekleştirilecek Genel Kurul sonrasında Genel Müdürlüğü ve Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu başkanlığını bırakacağını açıkladı.

Özince geçtiğimiz gün Erbil’de yaptığı açıklamalarla dikkat çekmişti..
ÖZİNCE NE DEMİŞTİ?

İŞ Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Devlet Bakanı Babacan’ın bankacılık sektörüne yönelik önlemler için “Bunu polisiye tedbirlerle yapmak istemiyoruz” sözlerine veryansın etmişti. Özince, “Polisiye derken, herhalde geriye sanırım basındaki gibi gelip götürmek kaldı” sözleriyle karşılık verdi. Gazeteci Ahmet Şık ve Nedim Şener’in tutuklanma sürecine atıfta bulunarak tepkisini dile getiren Özince devamında da “Basındaki yöntemler uygulanacaksa, yok teslim. Munzam karşılıklar artmaya devam etsin. Hatta tamamını verelim” dedi.
TÜRKİYE GÜVENİLİR BİR ÜLKE OLMAKTAN ÇIKAR

İş Bankası’nın Erbil’de şube açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özince, şunları söylemişti:

“Bu hakikâten şaka gibi. Polisiye ne tedbir uygulayabilirsiniz ki bir bankaya? Hukuk devletinde değil miyiz? Ne biçim ifadeler bunlar. Hangi polisiye? Polislik birşeyimiz varsa yerimizde durduğumuz kabahat zaten. Görevini yanlış yapan bankacıya çok rahatlıkla otorite ‘ben bunu uygun görmüyorum’ diyebiliyor. Ama halka açık bir anonim şirketi bu şekilde ele alamazsınız. O zaman Türkiye, yönetimin doğru düzgün ve güvenilir olduğu bir ülke olmaktan çıkar.”

{2}

Çok Okunan Haber

Mersinden Kadın Kooperatifi “KOCAMAN BİZ OLUYOR”

Toros Üniversitesi ile Mersinden Kadın Kooperatifi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Toros Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Rektörlük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir