ANTALYA %90 DOLDU

ANTALYA %90 DOLDU

İran’da haftasonunda başlayacak nevruz ve Avrupa’daki paskalya tatili, Antalya otellerini sezon başlamadan doldurdu. Rus turistler de Mısır yerine Türkiye’yi seçince Antalya otellerindeki doluluk oranı yüzde 90’a kadar çıktı


Mısır ve Tunus’ta yaşanan olaylar kış aylarında bu ülkelere tatile giden Rus, İngiliz ve Alman turistleri Türkiye’ye yöneltirken İran’daki nevruz ve Avrupa’daki paskalya tatili de mart ayında Antalya otellerini yüzde 90’a varan oranda doldurdu. Geçen senelerde aynı dönemde yüzde 25- 30 dolulukla çalışan oteller bu hafta içinde İran’daki nevruz tatili, önümüzdeki haftadan itibaren ise Mısır olaylarının etkisiyle dolacak. Bazı oteller de bu nedenle sezonu öne çekerek bu sene marttan itibaren açıldı. IC Otelleri Ön Büro Müdürü Miraç Börklü, birkaç gün içinde İran’dan misafirler ağırlamaya başlayacaklarını söylerek otelin yüzde 90 doluluk oranına ulaşacağını kaydetti. Börklü, nisan başından itibaren ise Mısır yerine Türkiye’ye gelen turistlerin etkisiyle bu doluluğun devam edeceğini kaydetti.


İRANLI TURİST % 117 ARTTI
Adam & Eve Oteli sahibi Talha Görgülü ise otellerinin renovasyon nedeniyle iki ay kapalı kalmasına rağmen açılır açılmaz yüksek doluluğa ulaştığını kaydetti. Rixos Hotels Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erkan Yıldırım ise nevruz tatilinde her geçen yıl daha fazla İranlı turist geldiğine dikkat çekerek 2010’da nevruz döneminde 2009’a oranla yüzde 117’lik bir artış sağlamıştık. Şu an elimizdeki veriler bu yıl da benzer oranda bir artış yaşayacağımızı gösteriyor” dedi.


Bazı tesisleri golf ve tenis doldurdu
Cornelia Hotels Golf Spa Satış ve Pazarlama Koordinatörü Neşe Topçu ise mart itibariyle doluluk oranlarının yüzde 80 olduğunu söyleyerek “Kış periyodu olmasına rağmen her iki tesisimizde de bu seviyede bir doluluk yaşamamızda en büyük etken; tesislerimizdeki golf, tenis, profesyonel futbol takımı, kongre, seminer ve spa turları oldu” dedi.


Oteller bahçelerinde nevruz ateşi yakacak
Bu hafta sonu başlayacak ve 10 gün devam edecek İranlıların Nevruz Bayramı tatili Antalya’daki otelleri sadece doldurmakla kalmayacak aynı zamanda canlandıracak. Oteller özellikle İranlı turistler için özel programlar hazırladılar. IC otelleri, otelin yüzde 80’ini dolduracak turistler için bahçede nevruz ateşi yakacak. Bunun yanı sıra mutfaklarındaki mönüler de İranlıların damak zevklerine göre revize edildi.SABAH

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM