Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ALTINDA SERT DÜŞÜŞ

ALTINDA SERT DÜŞÜŞ

Altında Sert Düşüş Rekorlar kıran altın dün son 1.5 yılın en sert düşüşünü yaşadı. Bugün biraz olsun toparlanan altının onsu 1845 dolarda seyrediyor. Fiyatlardaki düşüşle çeyrek altın 173 liraya geriledi.


 Art arda rekor kırarak 1900 doları aşan altında hızlı düşüş yaşandı.
Altın, dün 18 ayın en keskin bir günlük düşüşünü kaydettikten sonra yüzde 1’in üzerinde değer kazandı. Altın şu sıralarda 1845 dolar seviyesinde seyrediyor.
Fiyatlardaki keskin düşüşte ABD’nin üçüncü varlık alımı programını açıklayacağı beklentisi etkili oldu.
Japonya’nın kredi notunun indirilmesinin ardından risk iştahı gerilerken, Asya’daki fiziki altın piyasasında oluşan güçlü talep fiyatları destekledi.
Çeyrek 173 TL
Altının ons fiyatındaki düşüş sonrası iç piyasada da fiyatlar geriledi. Pazartesi 180 lirayı gören çeyrek altın 173 liraya gerilerken. Altının gramı da 109 liradan 106 liraya indi.
FED’den Yeni Adım Beklentisi
ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke’nin cuma günü yeni bir varlık alım programına yönelik mesajlar vereceği beklentisiyle altında düşüş görüldü. Risk iştahının arttığı dönemde altın fiyatlarında düşüş görülüyor.


 

Yazar Ufuk Turu

Çok Okunan Haber

“TAPUSUNU ALDIĞIMIZ UÇAKLARI GETİRTEMEDİLER”

Babacan’dan AKP’ye sert sözler: Tapusunu aldığımız F-35’ler getirtemediler bugün ABD’den F-16 dileniyorlar Babacan, AKP’yi F-35 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.